Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez önvédelemnek számít-e?

Ez önvédelemnek számít-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne egy fontos kérdésem.


Önvédelemnek számít ha egy agresszív munkatársam rám támad puszta kézzel, és én késel megszúrom hogy védjem magam akkor kit véd a tőrvény?


Puszta kézzel semmi esélyem nincs ellene Facebook-on már több fenyegetést is kaptam tőle.


köszönöm válaszotok.


2012. júl. 19. 00:39
1 2
 1/16 anonim válasza:

önvédelemnek. csak ebből némi ügyködéssel ki lehet hozni a "szándékosan tervezett" dolgot is, épp egy ismerősöm járt így.

rátámadtak, ő késsel védekezett, aztán a "sértett" szerzett egy pár olyan tanút akik "úgy látták" hogy a haverom volt a hibás.

ne várd meg míg támad, ha látod hogy közeledik feléd, futás! nem szégyen az

2012. júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
biztos nem ok nélkül...
2012. júl. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos a futás nem megoldható mivel 2-3km belül nincs lakot falu/település, sajnos ilyen helyen dolgozom és biztosra mondom hogy rám fog támadni mivel már 3 fenyegetést kaptam tőle.


Ezért szeretem volna megkérdezni titeket hogy hogyan védhetem meg magam, ő már volt börtönben is ez nem tudom mennyit segít nekem.

2012. júl. 19. 01:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Gázspray :P
2012. júl. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

annyit "segít" hogy lehet hogy súlyosabb lenne a büntetése, hacsak nem játszaná ki valahogy azt hogy te kezdted a támadást szándékosan.

de te simán kaphatnál ettől még büntetést ha úgy ítélik meg hogy az önvédelem mértéke nagyobb volt az indokoltnál.

ha már nincs lehetőség én szúrás helyett oldalasan karcolnék, az is elterelheti egy kis időre a figyelmét míg elszaladsz... ha más lehetőség nincs, én rágyúrnék arra hogy 2-3 kilómétert tudjak futni olyan tempóban hogy ne érjen utol... mondjuk én tudok annyit törékeny lány létemre, mert régen versenyeztem és mai napig járok minden nap futni

2012. júl. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

mi lenne ha a fenyegetésekkel besétálnál a rendőrségre és tennél egy feljelentést? vagy ha nem írottak, várnál egy következőre és hangfelvételt készítenél róla?

hátha kapna valami szóbeli figyelmeztetést és bef.sna...

engem is fenyegettek, azt mondták többet nem tudnak tenni csak "megijesztik"... és megtették elég hatásosan. azóta egy bötűt sem mert írni nem ám támadni

2012. júl. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"na mi van zotyám nem jössz a sógornőm pénzével? remélem nem akarod hogy olyat tegyek amit később már nem lehet vissza pörgetni?igyekezzél mert ha ma nem jössz holnap én megyek le hozzátok de abba nem lessz köszönet ha 3- 4 cigánygyerekkel oda állitok.na úgy hogy várlak kis barátom igyekezz"


Történet annyi hogy amit a sógornője árult gépet nem vettem meg mert kaptam jobb ajánltatott és most rajtam követeli akkor is a pénzt mert én azt mondtam megveszem.


Ez volt az első levele :)

2012. júl. 19. 01:51
 8/16 anonim ***** válasza:

Késsel semmiképpen ha nem tudsz vele bánni rendesen. Mi van ha sikerül elvennie tőled és ellened fordítja, mert akkor tényleg nagy szarban leszel.


Gázspray ami hatásos lenne.



Ha meg esetleg bevállalósabb vagy: akkor ha már látod hogy úgy indul meg feléd hogy támadni akar, akkor egy jól irányzott ütéssel verd állcsúcsba. De ezt az ütést úgy értem hogy a kezedtől a lábujjhegyig mindent adj bele, és ütés közben törzsből fordulj ki. Ha jól csinálod ezzel az ütéssel gyakorlatilag akármilyen embert le tudsz teríteni. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás ha összejön, mert legalább ő is rájön hogy nem vagy egy kis tutyimutyi gyerek, akivel csak úgy ki lehet kezdeni.


Vagy a főnöködnek nem tudsz szólni hogy gáz van esetleg?

2012. júl. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Főnököm ilyesmivel nem foglalkozik azt mondja rá oldjuk meg egymást közt.


nem tudom ezzel a levéllel be lehet-e menni a rendőrségre feljelentést vagy valamit tenni?

2012. júl. 19. 09:14
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezzel a levéllel szépen elmész a rendőrségre, egyértelmű fenyegetés. Lehet, hogy az is elég lesz neki, ha látja, hogy nem hagyod magad. Egyébként gázspray, paprikaspray.
2012. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!