Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít önvédelemnek?

Mi számít önvédelemnek?

Figyelt kérdés

amit keresek:

Mikor jogos az önvédelem?

Késsel illetve lőfegyverrel mikor lehet és mennyire lehet "bántani" a támadót.

Hogy lehet szerezni lőfegyfert, engedélyt, és mikor lehet használni, illetve a fegyvert merre lehet vinni.

illetve fegyvertartási engedélyt hol és mennyiért lehet venni, és csak vaktöltényes fegyverre lehet kepni vagy élesre is?

illetve a kés mikor törvényes és mikor lehet használni.

(lehet hogy alap kérdések de én nem tudom és kellene az info.)

előre is köszönöm.


2012. febr. 23. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A jogos védelmi helyzetet nagyon keményen vizsgálják.Legfőbb az arányosság, pl ha valaki kisebb nálad és fegyvertelenül támad rád, nyilván nem várható el a bíróságtól, hogy felmentsen téged, ha meglövöd fegyverrel...Egyébként az orvosszakértő azt is megmondja, hogy milyen testhelyzetben volt pl. a másik személy, amikor késsel megszúrta az egyik.Lehet te önvédelemnek gondolsz egy helyzeted, de nem biztos, hogy valóban annak minősítik.


Késsel és lőfegyverrel kizárólag felfegyverzett támadóval szemben lehet esélye az önvédelem megállapításának. Tudomásom szerint éles lőfegyver tartására bírók, ügyészek, rendőrök jogosultak, de nem az átlag állampolgár.Gázpisztoly, gumilövedékes tartása szerintem nem engedély köteles, nem úgy a viselése..Fegyverviselés még komolyabb szabályokhoz van kötve. 8 cm pengehosszúságú kést tarthatsz magadnál, afelett elveheti a rendőr, mivel afelett közbiztonságra veszélyes eszköznek számít.

2012. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Am utánna kérdeztem egy barátomnak (akinek van fegyvere) Azt mondta hogy rendőrök se kap mindeggyike fegyver. niki úgy van hogy mesterlővész volt a katonaságnál, és 1-2 dolog így nem kell neki. tehát mindenki nem kap.... hát igen. gázpisztolyom lehet.... de azzal mit érek???? meg nem tudom hogy gumilövedékes fegyvert lehet e venni???
2012. febr. 25. 08:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Mostmár változott a jogszabály. Eddig az arányosságot figyelembe kellett venni, de most már NEM! Szóval ha ajtóléccel akar téged megölni, akkor belevághatod a baltát a lábába pl.
2013. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!