Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez is önvédelemnek számít?

Ez is önvédelemnek számít?

Figyelt kérdés

A szituáció:

Két ember véletlenül bezárja magát egy hermetikusan záródó páncélterembe aminek időzáras az ajtaja. Az ajtó egy nap múlva nyílik ki és olyan masszív a páncálterem, hogy egy napon belül nem tudják kiszedni őket. Telefonon megmondják nekik, hogy kettejüknek csak 16 órára elegendő a levegő.

Ha az egyik megöli a másikat, hogy életben maradjon az önvédelemnek számít? Ha nem akkor milyen büntetést kaphat.

(Ne a kijutási lehetőségekről írjatok. Ez egy elméleti szituáció és érdekel, hogy ilyenkor hogy döntene a törvény)


2010. szept. 11. 16:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ezt kizárólag a gyakorlati tanulmányozással tudod kideríteni :D Fűrész megcsinálná, rajtad a sor!
2010. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy túlságosan álomvilág-lakó vagyok, bár remélem inkább hogy ez a normális, de én inkább magamat ölném meg, hogy megmentsem a másik embert.


Szerintem ugyanúgy elítélnék, mintha más körülmények között ölt volna embert. Mondjuk pl. nem aljas indokbóllal, mert életben akart maradni, viszont ha puszta kézzel kellett megölnie, akkor különös kegyetlenséggellel.

2010. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
17:06 hidd el, ha ilyen helyzetbe kerülnél, máshogy döntenél! Persze most ott vannak a magasztos eszmék hogy te nem akarsz gyilkos lenni meg minden, de az ember olyan természet hogy ha az élete forog kockán bármit megtesz a túlélésért! Ilyen helyzetben még akkor is ha egyébként nem szeret élni!
2010. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem minősül annak, csak ha másik fél is rádtámad, mert ő úgy gondolja neki kell a levegő. És a támadás elhárítása közben éri olyan sérülés mely, bizonyíthatóan nem az élete kioltására irányult.
2010. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: Naív vagy.


Én személy szerint függően attól kivel kerültem össze, valószínűleg megölném a másik személyt. Első sorban nyilván az alvás, és a légzésre való koncentrálás a lényeg, be kell osztani az energiát. De egy zárt helyen halálközeli szituban, a túlélési ösztön, vagy/és a paranoia felül kerekedik, és végzel a másikkal.

2010. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ki az utolsó válaszoló?
2010. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nálam azért függne attól, hogy kivel kerülök egy széfbe.
2010. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Oks, én elfogadom hogy lehet, hogy most én vagyok a naiv és ilyen helyzetben én is állattá tudnék változni.

Ha egy ismeretlen, életét leélt öregember lenne a másik, talán még ő ajánlaná fel, hogy nyírjam ki, viszont ha a legjobb barátom lenne a másik, erősen elgondolkodnék önmagam kinyírásán.

2010. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2010. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Lecsoka válasza:
0%
én mondjuk megbeszélném vele hogy csak akkor vegyünk levegőt amikor szükségünk van rá, és tartsuk vissza a levegőnket egyfolytában és ha elfogy akkor vegyünk egy nagy lélegzetet , így tuti hogy túlélnék :D
2010. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!