Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökösödési szerződéssel...

Örökösödési szerződéssel kapcsolatosan szeretnék informálódni. Megtámadható e, az Örökösödési szerződés, ha meg sem kérdezték a Férjemet, hogy akar e gondoskodni az Apjárój?

Figyelt kérdés

Férjemet Édesapja születésekor elhagyta és nem tartotta vele a kapcsolatot.Férjem Édesapja időközben másodszor is megházasodott és született egy másik gyermeke. A férjem Édesapját 20 évesen ismerte meg és úgy gondolta, hogy azután már a kapcsolatot is fogják tartani. Sajnos nem így történt és a férjem is elég büszke volt ahhoz, hogy keresse az apját.

Egy közösségi portálon a féltestvére megkereste a Férjemet és levelezni kezdtek. Egy - két levélváltás után a "kapcsolat" megszakadt - nem a férjem jóvoltából.

Aztán 7 hónap múlva a testvér értesítette a Férjemet, hogy elhalálozott az Apjuk, de már el is temették, vagyis nem volt temetés, haza vitték a hamvakat. A mai nap kapott a férjem egy közjegyzői okiratot, amiben az Édesapa és a Féltestvér Örökösödési szerződést kötött és semmilyen örökség nem illeti meg Őt, mivel Örökösödési szerződést kötöttek egymással. Kérdésem az lenne, hogy a jogos rész megilleti e, ilyenkor a férjemet.



2013. ápr. 22. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondját viselte az apjának? Nos akkor ennek arányában illeti meg.
2013. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a férjem tehet róla, hogy a kapcsolat megszakadt, vagy nem állt fent. Az Édesapa nem akarta tartani a kapcsolatot a Férjemmel. Viszont az örökségből nem zárhatja ki azért, amiért nem volt kíváncsi a gyerekére. Még egy kiegészítés. A féltestvér sem gondoskodott róla, csak Őt felnevelte az férjemet, pedig nem. Még egy megjegyzés. Súlyosan gyógyíthatatlan betegségben szenvedett az Apa, amikor a szerződés köttetett és arról sem értesítették a férjemet, hogy eldönthesse akar e elbúcsúzni tőle vagy nem.
2013. ápr. 22. 20:06
 3/6 (g)brigi ***** válasza:

Megtámadható akár arra hivatkozva, hogy nem is volt belátási képessége a papának amikor meghalt, ezért erkölcstelen a szerződés.

Vagy kérhető köteles rész. De ehhez azt is tudni kellene mit tartalmaz a szerződés. Ugyanis abban, vagy akár egy más végintézkedésben lehetséges, hogy kitagadta (de ezt csak törvényben meghatározott okok esetén teheti), vagy kizárta, de kizárás esetén a köteles rész járhat.

Kérj egy példányt a szerződésből. Jogod van megismerni. Főleg amiatt is, hogy egyáltalán mikor kötötték. Ha halála előtt rövid idővel, akkor pláne erkölcstelen dolog volt, hiszen mi volt az ellenszolgáltatás (tartás) ami vmennyire. kiegyenlítené a kapott örökséget.

Egyébként, ha arra hivatkoznak, hogy nem foglalkozott vele a férjed, azt kell mondani, amit leírtál. Hogy nem a férjed hibájából maradt el a kapcsolattartás. (Ami már csak azért is hihető, mert a kedves papa a férjed 20 éves koráig sem foglalkozott vele igazán.)

2013. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kapott egy példányt a férjem és abban s szerződésben az szerepel, hogy egészségére való tekintettel, otthonába kereste fel a közjegyző, aki készítette a szerződést, annak kelte aug. 27. Az édesapa november végén halálozott el.A hagyatéki jegyzőkönyvből is kapott a férjem egy példányt, amire persze nem kellett elmennie, a jegyzőkönyv szerint, mert nem illeti köteles rész a Hetv. 53. § 2 bekezdése szerint, amit Én kétlek. Szóval nem volt másik végakarat és nem volt rá alap amiért kitagadhatta volna a férjemet, még a törvényben meghatározott okok miatt sem.
2013. ápr. 23. 06:58
 5/6 (g)brigi ***** válasza:
Akkor támadd meg ha megéri. Halála előtt 3 hónappal kötött öröklési szerződés eléggé erkölcstelen dolognak tűnik. Csak sok esélyt nem látok a KJ miatt.
2013. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Öröklési szerződésénél nincs kötelesrész! És tudod az is erkölcstelen, hogy az apját nem látogatta, de azért osztozkodásnál odaállna! Erről nem tehet senki, tehát legjobb esetbe megegyeztek, hogy 1/4 részét, (kötelesrész) kifizetik, és akkor mindenki jól jár, vagy nem mennek bele, és mehettek perre 5 évig, és mire oda kerülne a sor, hogy meghozzák az ítéletet, már azon kell gondolkodnod, hogy Te kinek írsz öröklésit! Ez van Magyarországon!
2013. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!