Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám kitagadtatni...

Hogyan tudnám kitagadtatni magam a szüleimmel? Hogyan tudok lemondani az esetleges örökségemről, illetve megtagadni a az esetleg rám hagyott tetemes adósság kifizetését?

Figyelt kérdés

Közel 20 éve élek külön a szüleimtől. Idősebb testvérem a család vagyonát kicsalta, majd felélte. Jelenleg a szüleimnél élősködik. Másik testvérem minden jövedelmét feléli. Szüleim betegek. Édesapám tetemes adósságot halmozott fel. Ezt én nem szeretném kifizetni. Nem vagyok érzéketlen, de nagyon sok és kemény munka árán értem el amit elértem. A szüleim a hibásak, hogy a testvérem hozzájutott a pénzükhöz, ezért én már nem vagyok hajlandó több anyagi áldozatot hozni értük.

Szóval a kérdés: Ki tudnának -e tagadni? Le tudok mondani az örökségről, beleértve az adósság öröklését is?

Milyen teendőim vannak? Ki végzi ezt, ügyvéd vagy közjegyző?



2013. ápr. 2. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon egyszerű. A hagyatéki tárgyalás során egyszerűen lemondasz minden örökségről. Innentől kezdve nem érint. Azt azért tudnod kell, hogy terhet nem tudsz örökölni.(vagyis negatív vagyont nem örökölhetsz, csak maximum annyit aadósságot, amennyi az örökség értéke)
2013. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Így van, kitagadtatni nem kell. A hagyatéki tárgyaláson bejelented, hogy lemondasz az örökségről.
2013. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"vagyis negatív vagyont nem örökölhetsz, csak maximum annyit aadósságot, amennyi az örökség értéke"


igen ám, de tegyük fel, hogy van 10millás adóssásod és örökölsz egy 12millás házat.


Az a ház lehet csak szóban ér 20 millát. a piacon sokkal kevesebbért tudnád eladni, az értékbecslő meg még kevesebbre értékelné, ami tegyük fel, hogy fedezi az adósságot és még maradna is.


Azt a házat el kell adni ami nem két perc. Addig is amint átveszed az örökséget, a végrehajtók villám módjára csapnak majd le rád ha van rendes fizetésed és elkezdik vonni tőled.


Lehet lenne egy házad, de mire eladod, addigra tönkremész.

Tehát csak okosan!

2013. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszírók,


Köszönöm a válaszokat, de biztos, hogy nem örökölhetek adósságot? Feleségem látott a tévében volt egy embert aki életében nem látta az apját, mégis hagyott rá kb 300000ft adósságot. Szóval ezt szeretném elkerülni. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. ápr. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!