Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az élettársam viszonyt folytat...

Kicsilany26 kérdése:

Az élettársam viszonyt folytat úgy hogy a 3. külföldön él, így a telefonszámla behajtással együtt 517 ezer ft. Kérhetem a 3 személyt a fele adósság kifizetésére, ha ezzel a két gyerekemet rövidítették meg?

Figyelt kérdés
Oda-vissza megy az üzenet és a külföldről érkező hívásokért sms-ekért fizetni kell.Be lehet bizonyítani hivásrészletezővel.....
2013. febr. 25. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy mivaaan? Most komolyan, egyrészt a fogadott hívás után nem számláz a szolgáltató, olvasd el a szerződést amit aláírtál. Másrészt ha már viszonya van valakivel, miért nem dobod ki? És természetesen ha a neveden van a telefon, akkor jogilag téged terhel a felelősség, a 3. személyre semmiféleképpen nem háríthatod a költségeket. Fizesd ki és máskor legyél okosabb!
2013. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Az első rosszul tudja. A külföldről érkező mobilhívásokat, SMS-eket is mindkét félnek leszámlázzák a szolgáltatók.

De csak bírósági úton kérheted tőlük az összeget.

2013. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Te tudod rosszul. Magyarországon fogadott hívás után semmilyen esetben nem számláznak a szolgáltatók.
2013. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Engem többször hívtak külföldről, és mindig kellett nekem is fizetnem.
2013. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Belföldön hívásfogadásért biztosan nem. Ha mégis, tegyél panaszt!


De ha végiggondolod, könnyen beláthatod hogy mennyire is aggályos lenne. Egyrészt így bárkivel könnyen ki lehetne szúrni, nem gondolod? Másrészt meg mivel a szerződésed biztosan nem tartalmaz ilyet, miféle jogállamban élnénk ha légből kapott dolgok után fizettetnének veled.

2013. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg Magyarországon (magyar hálózatban) vagy, addig a fogadott hívásokért nem kell fizetned. Tapasztalat, és telefonos cégnél is dolgoztam. A bejövő smsekért pedig még külföldön sem fizetsz.

A kérdésre válaszolva. Sztem ezt senki nem ítélné meg neked. Azt tudod ugyan bizonyítani, hogy x számról hívtak, de hogy ki hívott, az a kutyát nem érdekli. Ennyi erővel bárki telefonálhatna külföldre, majd bemehetne a szolgáltatóhoz, hogy jaj, ezt a számot nem is én hívtam, hadd ne kelljen kifizetnem. A szolgáltató az igénybe vett szolgáltatás után számláz, függetlenül attól, hogy te, a szomszéd, vagy a szerető vette igénybe.

2013. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen esélytelen.
2013. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérhetem a felét vagy nem engem ez foglalkoztat,mert akkor irány a bíróság.
2013. febr. 25. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kérheted. És a bíróság sem fogja megítélni...
2013. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ez egy szolgáltatás amit nem kötelező igénybe venni, ő élt vele így fizetnie kell.
2013. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!