Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek egy fennálló...

Mit tegyek egy fennálló telefonszámla tartozással?

Figyelt kérdés
Augusztusban kötöttem a Telenorral egy szerződést. Rá 3 hétre azonban elutaztam külföldre dolgozni és átadtam a telefont egy ismerősömnek. Sajnos ez az ismerősöm időközben meghalt és csak gyűltek a számlák, én meg ugye nem voltam itthon, nem láttam. Most, amikor hazajöttem, láttam a felszólító leveleket, meg azt, hogy felmondták a szerződést, továbbá hogy áthelyeztek a távközlési szolgáltatók közös adatállományába. Ez egyáltalán mit jelent? Amúgy meg vajon fizethetem részletekben a fennálló tartozást? Ha kifizettem, akkor megszűnik a szerződés? Csak mert nagyon nincs rá szükségem. Egyébként gondolom most jön az, hogy majd küldik a behajtókat, csakhogy semmi sincs a nevemen, szóval nem tudnak mit elvinni.
2012. dec. 21. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni, mielőtt tovább nő a tartozás.
2012. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában el szokták adni a cégek a tartozásokat behajtó cégeknek.

Tehát, ha van 100000Ft tartozásod, ők eladják töredék összegért és ők elvileg békén hagynak. Viszont helyette lesz egy kullancs aki próbál majd utolérni.

A távközlési közös adatállománya, olyan lehet, mint a bankoknál a BAR lista, vagyis egyik szolgáltató sem ál veled szóba ezután.

2012. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*áll
2012. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ez a lista azt is magával vonja, hogy a másik szolgáltatónál meglévő szerződésemet is felmondják?
2012. dec. 21. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha az fizetve van akkor nem valószínű, ennyire nem lojálisak egymáshoz. Sőt biztos, hogy nem.
2012. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fizesd ki.
2012. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kérhetsz részletfizetést amit meg is szoktak adni ha még nem került át a behajtócéghez.ha igen akkor elvileg velük is lehet egyezkedni akkor ha még nem született bírósági döntés az ügyben.mert ha a behajtó sem eredményes akkor át fogja adni a bíróságnak.ha nincs semmi a neveden akkor majd ha itthon lesz bejelentett jövedelmed onnan fogják levonni.a szerződésed pedig akkor szűnik meg ha nem volt rá hűségidő.ha volt akkor arra is számolnak fel bizonyos összeget.
2012. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Beszéltem tegnap a Telenorral, kaptam fél éves részletfizetést, de összesen 50 ezret ki kell fizetnem a kb semmire.
2012. dec. 22. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:

"ki kell fizetnem a kb semmire."


Ezeken mindig jót nevetek. Nem a semmire fizetsz, hanem a szerződés be nem tartására, a számlák be nem fizetése miatt. A te neveden van, tiéd a felelősség.

Mondjuk a haverék szólhattak volna, hogy meghalt az ember, és nem használják a telefont, az is igaz.

2012. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

nekem upc tartozásom van már 1 éve, a 2 hetes TV használat után le akartam mondani a szolgáltatást mert szétmentünk a párommal.

azt mondták hogy nem mondhatom le mert szóbeli hűségem van. pedig hűség nélkül kértük a szolgáltatást és soha semmit nem írtam alá, csak egy munkalapot amikor beszerelték.

elmennek a jó édes anyjukba. személyesen kértem szolgáltatást nem telefonon tehát szóbeli hűséget nem is rögzíthettek, megmondtam még egy behajtós levél, és kihívom a TV híradót. az óta nem jött semmi!

2013. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!