Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telefonszámla tartozásnál van...

Telefonszámla tartozásnál van elévülési idő?

Figyelt kérdés

2 éve kapcsolta le sim kártyám a Pannon. A tartozásom azóta is fenn áll. Közben elköltöztünk, és semmilyen "Fenyegető levelet" nem kaptam.

Már az új lakcímen laktunk, mikor a páromét is kikapcsolták, és őt megtalálta egy követelés kezelő cég.

Lehetséges, hogy elévült már? Vagy ilyenkor mi van?


2008. aug. 31. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Állitólag igen 5 év után!DE nem a "lekapcsolás" után 5 évvel hanem az utolsó figyelmeztetö levél után!

Vagyis:

Ha neked 4 évig 11 hónapig 28 napig nem figyelmeztetnek hanem csak az 5 év lejárta elött mondjuk 3 nappal akkor attól a naptól újra kezdödik az 5 év!


Elnézést ha hülyeséget irtam én is innen a netröl olvastam ezt!

Amúgy engem is érdekelne mivel én is ilyen kapcsolatban vagyok a Pannon-al!

2008. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

nem lenne egyszerűbb kifizetni a tartozást?

te mit szólnál ahhoz, ha neked tartozna valaki, majd jól elbújna és öt év után a szemedbe röhögne, hogy "coki, mert elévült" ?

2008. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%
nem ez volt a kérdés
2008. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, még van 3 év az elévülésig. De az nem azt jelenti, hogy akkor már nem lesz jogos a követelése, hanem azt, hogy nem indíthat pert, nem küldhet rád behajtókat. De csak akkor telik le 3 év múlva, ha addig nem küldenek egy szál felszólító levelet sem.
2008. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben két értesítés között eltelt 1 (AZAZ EGY) év, a követelés elévült.

Nem öt év az elévülés. Öt év az általános elévülési idő a polgári jogban. Azonban a távközlési szolgáltatásokra vonatkozóan a 2003. évi C. törvény (az Elektronikus Hírközlésről) 143. § (2) bekezdése szerint: „Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el."


Tehát telefonos, mobilos, internetes, kábeltévés tartozások állami kényszerrel történő érvényesítésére az utolsó igazolható értesítést követő egy éven belül van lehetőség. [Amennyiben már született jogerős végrehajtható okirat, pl. fizetési meghagyás, ítélet, akkor az elévülés az utolsó végrehajtási cselekményt követő egy évre áll be, és csak végrehajtási cselekmény szakítja meg.]


Azonban lehetőség van az elévülés nyugvására is. Amennyiben te elköltöztél, de lakcímedet NEM változtattad meg, a szolgáltató jogosan fog hivatkozni az elévülés nyugvására - hiszen lakcímeden elérhetetlen voltál, értesíteni hivatalosan nem tudott.

Amennyiben lakcímedet BEJELENTETTED az elköltözés után, akkor a szolgáltató HIBÁS, hiszen a BM Központi nyilvántartásából a lakcímed beszerezhető.


Amennyiben az utolsó értesítés kézhezvételétől számított egy éve semmilyen értesítést nem kaptál a követelésről, akkor az elévülés jó eséllyel beállt.


Azt még meg kell jegyezni, hogy az elévülést hivatalból sem a pannon, sem pedig a bíróság nem veszi figyelembe. Ezt csak akkor számít, ha te elévülési kifogást emelsz, akkor vizsgálják érdemben.

Elévült követelés esetén a követelés VÉGREHAJTHATÓSÁGA szűnik meg.


Nem véletlen, hogy ezekre a követelésekre szűkítették az elévülési határidőt. A szolgáltatók ne üljenek a követeléseken, és ne dömpingszerűen próbálják behajtani. Amennyiben nekem tartozna valaki, nem várnék a végrehajtásával két évet. Hanem ütném a vasat. Mert nekem fontos lenne. A mobilszolgáltatónak annyira nem fontos, így ha ráér, akkor viselje a következményeit.


Tehát a kérdező minden lelkiismeret-furdalás nélkül emeljen elévülési kifogást, ha a szolgáltató megkereste!

2008. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Köszönöm én is a választ!És Bocsi hogy rosszul tudtam!
2008. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: tényleg nem ezt kérdeztem! És gondolhatod, hogy nem azért nem fizettem ki, mert lusta voltam elmenni a postára feladni a csekket! Ja, és nem bújtam el! Be lett jelentve az új lakcím! Úgyhogy sorry...
2008. szept. 1. 13:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az utosó előtti válaszolónak. Már a költözés után át lett jelentve a lakcímem, tehát ha jól értelmezem, megtalálhattak volna, ha akarnak. Mégegyszer köszönöm!
2008. szept. 1. 13:44
 9/15 anonim válasza:
100%

A barátnőm nek vettem egy telefont, mert épp nem volt hozzá papírja, amíg külföldön voltam, felhalmozott tartozást..4 év után jött egy levél , de azt már egy behajtó kft. küldte, amivel bementem a vestel-hez (akkor már t-mobil) és mondtam, hogy én most kifizetem a tartozást , meg a készülék árát ami fenn maradt, de a behajtót fizesse ki aki felbérelte, mert én ajánlott levelet nem kaptam és ezt is simán letagadhatnám..

Ez nem pannon volt, de ha ugyanez az eljárás, akkor ha nem kapsz ajánlott levelet, akkor nem is érvényes a felszólításuk sem..

Elvileg még 3 éved van , de én is úgy tudom, hogy a felszólítástól számítva még egy év lenne vissza, amíg a pannon perelhetne, de pont a parkolási botrány végett emlékszem, hogy azt is a tartozás keletkezésétől számított 1 évre csökkentették, neked pedig már 2 éve volt...gondolom már nem vagy adós.

2008. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Minden olyan esetben ami kábel szolgáltatás, internet, telefon szal. értitek...ezekre mind egy év az elévülési idő. de hajtható ameddig nem hivatkoztok rá szóban. De amennyiben kaptál egy térti levelet amit átvettél onnantól kezdve az elismerté válik és bármeddig kérhető...
2008. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!