Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telefonszámla tartozásnál van...

Telefonszámla tartozásnál van elévülési idő?

Figyelt kérdés

2 éve kapcsolta le sim kártyám a Pannon. A tartozásom azóta is fenn áll. Közben elköltöztünk, és semmilyen "Fenyegető levelet" nem kaptam.

Már az új lakcímen laktunk, mikor a páromét is kikapcsolták, és őt megtalálta egy követelés kezelő cég.

Lehetséges, hogy elévült már? Vagy ilyenkor mi van?


2008. aug. 31. 19:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

És ugyan ki ismeri el a tértivevényes levél átvételével a tartozást??? Ilyen bődületes ökörséget ne írjunk már :( Mert előveszek egy telefonkönyvet, és nekiállok leveleket címezni milliós tartozásokról... Aztán csak győzzék átvenni.


A tértivevényes levél igazolhatóan kézbesített levél. Ezért az az elévülést megszakítja, ha az még nem állt be. De ennél nagyobb "jogkövetkezménye" jelen esetben nincs.


Vagyis van egy 2004-es tartozás, melyre az utolsó felszólítás (mondjuk tértis levélben) 2005. március 25-én lett átvéve. Aztán csend, majd 2006. április 14-én érkezik egy tértis levél, újabb felszólítással. Ekkor az elévülés nem szakad meg, mert 2006. március 26-án már beállt. Függetlenül, hogy EZUTÁN minden héten írnak levelet, volt összefüggő egy év, amíg nem írtak, innen meg jogosan lehet hivatkozni az elévülésre.


Az sem igaz, hogy "szóban" kell hivatkozni az elévülésre. Az adott közlésformának megfelelően: Pl. egy felszólításra általában írásban - hogy igazolni tudd. Bírósági fizetési meghagyásra szóban előterjeszthető, de ÍRÁSBA foglalt, vagy írásban benyújtott ellentmondással. Perre hasonlóan.


Az elévülést végrehajtható okirat hiányában (tehát amíg "csak tartozol" a szolgáltatónak) a szolgáltató igazolható értesítése megszakítja.

Azonban ha már nem csak tartozol, hanem van jogerős fizetési meghagyás is (vagy mondjuk bírósági ítélet), akkor az elévülést az értesítés vagy felszólítás MÁR NEM szakítja meg, azt csak végrehajtási cselekmény (végrehajtási lap kiállíttatása, foglalási kísérlet, letiltás, inkasszó stb.) szakítja meg. Tehát ha nem lépnek egy éven belül a végrehajtásra, a követelés elévül.


Csak, hogy legyen már tisztába téve az elévülés, mert elég "urbanlegend" szaga van egy-egy hozzászólásnak.

2008. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
70%
Viszont 5 évig biztos nem vehetsz előfizetést annál a szolgáltatónál. Sőt, ha meghalad a tartozás bizonyos összeget, akkor BAR listára is kerülhetsz. Akkor semmilyen hitelt nem fognak adni neked.
2008. szept. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9%
Hehe, 5éves elévülés meg 1 éves :D a mese meg amit a jogban olvasol... A valóság meg az ha a szolgáltató jogszerű követelését nem teljesíted, a jogoságát hivatalos fórumon nem vonod kétségbe akkor átveszi egy behajtócég, onantól kezdve a behajtócég felé tartozól akik akár mafiamódszerekkel hajnal háromkor is felhivhatnak és csak arra vigyáznak hogy éppen ne esenek bele a zaklatás fogalmába...Na ők rendszerint vigyáznak arra hogy ez a tartozás folyamatos legyen.Ha nem kifogásoltad a tartozást akkor elismerted vagyis a tartozásodról tudsz és annak nem teszel eleget.Simán behajtható rajtad bármikor.Teljesen mindegy hogy jelentkeznek vagy sem, majd akkor fognak mikor sorra kerültél, rajtad kívül van még akit el kell kapni.Adós,fizess! Remélem nemsokára már olyan összegű lesz a tartozás hogy lesz egy teljes vagyonelkobzás :D Hehe, ugy élvezném ha az ilyen adósok akik az országot a nyomorban tartják mind kint a híd latt aludna ahol szolgálat közben megtaposhatnám vagy bedobhatnám a dunába :D
2008. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Hehe, 5éves elévülés meg 1 éves :D a mese meg amit a jogban olvasol... A valóság meg az ha a szolgáltató jogszerű követelését nem teljesíted, a jogoságát hivatalos fórumon nem vonod kétségbe akkor átveszi egy behajtócég, onantól kezdve a behajtócég felé tartozól akik akár mafiamódszerekkel hajnal háromkor is felhivhatnak és csak arra vigyáznak hogy éppen ne esenek bele a zaklatás fogalmába...Na ők rendszerint vigyáznak arra hogy ez a tartozás folyamatos legyen.Ha nem kifogásoltad a tartozást akkor elismerted vagyis a tartozásodról tudsz és annak nem teszel eleget.Simán behajtható rajtad bármikor.Teljesen mindegy hogy jelentkeznek vagy sem, majd akkor fognak mikor sorra kerültél, rajtad kívül van még akit el kell kapni.Adós,fizess! Remélem nemsokára már olyan összegű lesz a tartozás hogy lesz egy teljes vagyonelkobzás :D Hehe, ugy élvezném ha az ilyen adósok akik az országot a nyomorban tartják mind kint a híd latt aludna ahol szolgálat közben megtaposhatnám vagy bedobhatnám a dunába :D"


Kedves válaszoló, ki a fentieket írtad: legszebb öröm a káröröm, igaz? Hát tudod mit? Hasonlóan szép jövőt neked is, s ettől nagyobb örömöd ne nagyon legyen! Mellesleg, mielőtt pocskondiázásba kezdenél, tanulj meg helyesen írni! :) :P

Ezeken kívül, nem hinném, hogy én dönteném nyomorba az országot, aki becsülettel dolgozik, soha egy fillér segélyt nem kaptam. Maximum a szolgáltatót, de azt is kétlem, hogy az én 14ezer Ft-om miatt menne csődbe.

S ha legközelebb taposhatnékod támad, menj el szüretelni. ( Ha nem lennél képben, megsúgom, régen úgy készült a bor:)


A többieknek köszönöm az érdemes válaszaikat!

2008. szept. 9. 14:51
 15/15 Neeky89 válasza:

Nekem 3 éve kapcsolta ki a pannon, mert nem fizettem ki 3000Ft-t (elkeveredett 1 havi számla, de a többit utána fizettem)SZerződés bontás miatt rámtoltak még 30ezret, hiába mondtam, hogy 3000ért ne csináljanak már 30-at... de már késő volt, szerződés bontás és kész.

1 hete T-mobile-nál akartam előfieztést, közölték 2008-ban tartozásom volt, de nem tudja mennyi és miért... (nyilván a pannonos mert soha nem voltam más szolgáltatónál)


Szóval kétlem hogy elévülne 1 év után...


És eszemben sincs kifizetni, mert igazi parasztok voltak...


Ezek után páromnak is kiküldtek 30ezeret, egy olyan mobilnetre amit kikapcsoltatott 3 hónappal azelőtt.

Mondanom se kell... ő is szarik rá, mert nevetséges...

2011. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!