Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az anyukámnak rengeteg az...

Mező Anita kérdése:

Az anyukámnak rengeteg az adóssága. én ezt örökölhetem? Már a lakását is elárverezik így semmi ingó és ingatlan vagyona nem lesz.

Figyelt kérdés
Tehát csak adósság..hitelek .én ezt örökölhetem??

2013. jan. 15. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kéred az örökséget, akkor lemondhatsz róla, és így nem kell kifizetned az adósságát.
2013. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem vagy köteles az örökségedet elfogadni. Viszont hozzátartozik, hogyha anyukádnak lenne egy 15 millás háza, meg 5 milliós adóssága és lemondanál az örökségedről, akkor mindenről lemondasz, nem csak a tartozásról.
2013. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tartozás örökölhető de csak annyi amennyit az örökség fedezz.

Jól írták többen is. Ha lemondasz au örökségről nincs tartozás sem.

Viszont érdemes utána nézni hogy jársz jobban.

Ugyanis ha örökölsz 15 millió forint értékben ingatlan és ingó vagyont, de a tartozás csak 5 millió, akkor érdemes az örökséget elfogadni. Az ingatlan árából lazán fedezné, és még maradna is pénzed.

Ha viszont jelentősen több a tartozás mint az örökség akkor érdemes lemondani róla.

2013. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondj le az örökségről. Sok bajtól megmenekülsz.
2013. jan. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!