Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miféle büntetést szabhatnak...

Miféle büntetést szabhatnak ki rám?

Figyelt kérdés
Ma reggel suliba menet, éppen hogy belementem egy csávóba, aki elvileg emiatt elejtette a telefonját és betört annak a kijelzője. A csávó azt mondta hogy 2 választásom van hogy elintézzük helyben vagy bemegyünk a rendőrségre ahol elvileg 1-3 év közötti időre sújthatnak szabadságvesztéssel. Azt mondta hogy kb 20000 Ft-os kár keletkezett a telefonban, ami szerintem 20000-be nem került a megvételnél mindegy. Abban maradtunk hogy valamelyik reggel ott találkozunk ahol az ominózus eset történt, és adok neki 10000-et. Mit kaphatok kb 20000 ft-os károkozásért? Ja és még csak 17 éves vagyok.

2013. márc. 11. 15:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
De amúgy a csávó cigány származású volt, felnőtt férfi a gyerekével. Félek, ha nem fizetek akkor meg fog keresni, mert elmondtam neki hogy melyik suliba járok. :(
2013. márc. 11. 20:28
 12/12 anonim ***** válasza:
Derítsd ki, milyen telefon az, és mennyi bele a kijelzőcsere. Adj neki annyit, és mondd meg, hol lehet kicseréltetni.
2013. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!