Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miféle büntetést szabhatnak...

Miféle büntetést szabhatnak ki rám?

Figyelt kérdés
Ma reggel suliba menet, éppen hogy belementem egy csávóba, aki elvileg emiatt elejtette a telefonját és betört annak a kijelzője. A csávó azt mondta hogy 2 választásom van hogy elintézzük helyben vagy bemegyünk a rendőrségre ahol elvileg 1-3 év közötti időre sújthatnak szabadságvesztéssel. Azt mondta hogy kb 20000 Ft-os kár keletkezett a telefonban, ami szerintem 20000-be nem került a megvételnél mindegy. Abban maradtunk hogy valamelyik reggel ott találkozunk ahol az ominózus eset történt, és adok neki 10000-et. Mit kaphatok kb 20000 ft-os károkozásért? Ja és még csak 17 éves vagyok.

2013. márc. 11. 15:25
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:
100%

Be ne vedd ezt a szabadságvesztéses dolgot! Baleset történt, valahol jogos, hogy térítsd meg a kárát, ugyanakkor ez is véleményes, mert ő is figyelhetett volna, nem pedig a telefont bambulva járkálni az utcán.

Szerintem a találkozóra jelenj meg egy felnőttel, tanúnak sem utolsó.

2013. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak úgy "puszira" oda ne adj neki semmi lóvét. Legalább valami papírt írass alá vele, hogy a lovét átvette, semmi egyéb követelése nincs feléd, dolog lezárva.


Szabadságvesztés meg vicc! Be ne vedd!!!!

2013. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha van egy kis eszed, akkor nem mész oda, hanem szépen elfelejted az egészet. A csávónak semmi bizonyítéka nincs rá, hogy bármi kárt is okoztál neki, ha bemenne a rendőrségre, hogy egy ismeretlen ember véletlenül nekiment és leverte a mobilját, kiröhögnék. Nem tudja még a nevedet sem, nemhogy a címed vagy bármilyen más adatodat. Hacsaknem megint belemész véletlenül, akkor soha meg nem fog találni.
2013. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a csávót örökre.
2013. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A csávó kamuzott.
2013. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm mindenkinek a választ :) Bár azért félek nehogy valamikor összefussak a csávóval és megagyaljon.
2013. márc. 11. 16:07
 7/12 A kérdező kommentje:
És így szerintetek amúgy mit csináljak? Adjak neki pénzt?
2013. márc. 11. 17:10
 8/12 kovpet ***** válasza:
63%

Ha kárt okoztál neki, akkor illik megtéríteni azt.

Kérdés, hogy kárt okoztál-e neki, illetve ebben ő mennyire felelős.


Az "éppen hogy belementem egy csávóba" mit jelent? Gyalog? Nem figyelt? Futottál?

2013. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gyalog voltunk mind a ketten, és egyikünk sem futott. Mondjuk nem értem hogyha éppen telefonál vagy ilyesmit csinál akkor miért nem fogja rendesen azt a rohadt telefont.
2013. márc. 11. 17:56
 10/12 kovpet ***** válasza:
Akkor nem is te mentél neki, hanem egymásnak mentetek? Akkor ennyi, legközelebb majd jobban figyel.
2013. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!