Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » E-mail lopásért és hackért...

E-mail lopásért és hackért milyen büntetést szabhatnak ki?

Figyelt kérdés
Először nevetségesnek találtam a dolgot, de aztán átgondoltam, és mégsem az. Tehát az egyik ismerősöm feljelentést tett egy személy ellen aki feltörte és ellopta az e-mail címét (tehát hack-el is gyanúsítható)bizonyítékai vannak ellene. Igen, viccesen hangzott először nekem is, de mégis csak személyes adatokról van szó. Tehát utánanéztem interneten de sajnos nem találtam konkrétan semmit az e-mail lopásról, csak telefon ruha stb lopásról. Szerintetek milyen büntetést szabhatnak ki rá? Egyszerű közmunka, pénzbírság vagy akár börtön is ? A korát sajnos nem tudom megmondani.

2013. febr. 7. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény az alábbiak szerint rendelkezik a számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekményekről:


300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki


a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,


b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki jogtalan haszonszerzés végett


a) a számítástechnikai rendszerbe adatot bevisz, az abban tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vagy


b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését akadályozza,


és ezzel kárt okoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) A (3) bekezdésben meghatározott bűncselekmény büntetése


a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény jelentős kárt okoz,


b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen nagy kárt okoz,


c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen jelentős kárt okoz.

2013. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem nagyon tudod mi az a hackelés. Az ismerősöd valószínűleg csak kiadta valakinek a jelszavát vagy nem tárolta elég biztonságosan.
2013. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Semmilyet.
2013. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért van különbség aközött, hogy valaki meghackeli az e-mail szolgáltató rendszerét, és hozzáfér mindenféle felhasználónév-jelszó pároshoz, levelezéshez, esetleg korábban megadott lakcímhez, vagy a szolgáltató saját bizalmas adataihoz, és aközött, hogy valaki kitalálja/lenyúlja valaki más jelszavát és azzal lép be a rendszert nem-megsértésével. Utóbbi esetben így jártál, vigyázz jobban a jelszavadra.
2013. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:

A levéltitok megsértésére meg a csalásra is keress rá.

Meg a (lepontozott, de nem értem miért) első általi idézet is vonatkozik rá.


Amúgy nem értem, hogy miért volt számodra vicces ez. Az email teljesen elfogadott üzleti kommunikációs forma, milliós károkat lehet okozni egy elküldött emaillel. De akár magánéleti balhét is, akár válást is, ha hamisít egy szerelmes levelet valakinek.

2013. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mellesleg sokatoknak szövegértési problémái vannak.. mint említettem, nem az én e-mailemről van szó. És azt is hozzátettem, hogy csak az elején tűnt viccesnek, és miután átgondoltam, már nem volt az. Egy szóval sem állítottam, hogy ő hackelt, csak annyit, hogy (kiemelném, hogy szerintem) gyanúsítható ezzel.

2013. febr. 7. 16:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy az ismerősöd (vagy te) kiadta a jelszavát valakinek és az visszaélt vele közelébe se ér a hackelésnek. Se az, ha valaki kitalálta a jelszavát/ad... máskor többet törje/törd a fejed rajta.
2013. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
Lilla: sniffelhette is vagy akármi, de nem ez számít. Attól, hogy nincs rendesen kikötve a biciklim, még nem szabad ellopni...
2013. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem kötöd ki a biciklid, akkor ne várd, hogy ott lesz mikor visszamész érte.
2013. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:
A tolvajt ez akkor sem menti fel.
2013. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!