Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sérült gáz fegyverre kapok...

Sérült gáz fegyverre kapok engedélyt?

Figyelt kérdés
Ha sérült a gázfegyver de megvannak a papìrjai, akkor kapok-e rá engedélyt az ORFK által ? Köszönöm!

2013. márc. 5. 12:07
 1/5 kovpet ***** válasza:

Nem az ORFK adja az engedélyt, hanem a helyi RFK (Bp-en a BRFK). De szerintem adnak rá.


Amúgy miért jó egy rossz gp-re engedélyt kérni? Ugyan annyiba kerül mint egy jóra és az életed csak nem bízod rá. Akkor meg minek viselni?

Vagy csak felületi a sérülés? Nem érint fődarabot?

2013. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

ha biztonsági kockázatot nem jelent a sérülés

pl: nem sül el magától

akkor kapsz szerintem

de részemről a zsebkést pártolom :)

arra még engedély se kell

2013. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
#2: 8 centi felett kkve és egy kés nem igen alkalmas önvédelemre. Alig van megállítóereje, viszont könnyű vele súlyos, akár halálos sérülést okozni. Utolsó esélynek persze rendben van, amikor már elfogyott a töltény és kifogyott a gázspray is és még mindig támad a bűnöző.
2013. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#3 igen 8 centi alatt hordhatsz magadnál kést z el felejtettem leírni

de a pisztoly se igazán jó

apám a rendőrtisztin a barátaival kipróbálta hogyha a támadó 4 méterem belül van akkor mire előveszed a fegyvert addigra meghaltál

mellesleg én úgy ajánlom a kést hogy én tanulok és tudok is késelni

gyors és hatékony dolog persze ha tudod használni akkor 10 másodberc alatt lefegyverzel egy támadót

2013. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

Tueller-szabálynak hívják:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=SIwVjMwOOm8

2013. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!