Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 19 éves...

Szerintetek egy 19 éves lánynak engedélyt kéne kérni ahhoz, hogy a barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés

a fiú 21 éves, náluk senkit nem zavar ha a lány ott alszik

vagy ennyi idősen csak be kéne jelenteni?



2012. dec. 14. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Megmondod, hogy ott alszol és kész. :)
2012. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
hát nekem nem engedték volna meg :) ler.bancoztak volna, szerencsére hamar költöztem
2012. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a barátod még a szüleivel lakik, akkor alapvető udvariasság, hogy engedélyt kérsz, még akkor is, ha tudod, hogy úgyis megengedik!

Az más dolog, ha már megbeszéltétek az ősökkel, hogy mehetsz bármikor hozzájuk, akkor elég csak szólni előtte.

2012. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem mond el. ne úgy, hogy ott alszok és semmi közötök hozzá. de úgy, hogy egyértelmű legyen, hogy te így döntöttél.


ne engedélyt kérj az biztos. felnőtt ember vagy, aki a maga életét alakítja. viszont a szüleid olyan emberek, akik gondoskodnak rólad, akikkel jó kapcsolatod van. szóval ehhez mérten mond el. esetleg a humor is mindig segít. ha úgy látod befeszülnek ettől.

2012. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 éve vagyunk együtt a barátommal és kb 2 éve aludtam nála először de nagyon ritkán engedik meg és nem is örülnek neki. ezért merült fel bennem, hogy ez normális-e vajon
2012. dec. 14. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

kicsit úgy tűnik úgy gondolsz magadra mint egy gyerekre. 19 éves vagy csak te döntesz ezekről a dolgokról. ki kell állnod azért amit akarsz. vállalva előttük, hogy mi is ez. bátornak kell lenni. de ugyanakkor, ha egy mód van rá, akkor érdemes törekedni rá, hogy ne boruljon fel ettől a családi béke :)


mond el, hogy tudod, hogy ez eddig nem így volt, de ezentúl gyakrabban alszol nála. és ha azt mondják, hogy nem teheted(amit azért kétlek), akkor mond meg, hogy felnőttél, eljött az idő, amikor te döntesz. és legyél kedves. ne kapd fel a vizet, ne sértődj meg. de legyél határozott és ne engedj.

2012. dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A határozottság tényleg ott legyen a mondataidban. Esetleg hozzáteheted szépen megfogalmazva, hogy ha 4 év alatt nem estél teherbe "tini"fejjel akkor most, felnőtt fejjel sem fogsz hülyeséget csinálni, csak szeretnél azzal lenni, akit szeretsz. Mondd, hogy ők (anyud,apud) mindig ott vannak egymásnak, egymás mellett alszanak, és te is szeretnél a pároddal lenni, nem minden nap, de mondjuk hetente egyszer (vagy ahogy neked tetszik), és cserébe a barátod is ott alszik és nem kell félteniük, mert megbízható a párod.
2012. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!