Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok most ehhez, hogy...

Mit szóltok most ehhez, hogy eltörölték az önkényuralmi dolgokat tiltó törvényt?

Figyelt kérdés

De most komolyan, ez európában máshol is létezik?

Én nem vagyok semmilyen, MÁR, mert rájöttem, hogy a politika úgy ahogy van egy szemfényvesztés.

Tanultunk is erről főiskolán is..ennek az egésznek semmi értelme.


Na de, mi a véleményetek erről?

Engem ez felháborít, mert ne lehessen bármit csinálni..

És nem tartozom semmilyen kisebbséghez, vagy ha a német

annak számít..

Köszönöm a válaszokat.

22f


2013. febr. 20. 17:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A munkásmozgalom haladó hagyományait megtestesítő jelképeket (vörös csillag, sarló és kalapács) Magyarországon kívül a világon sehol nem tiltották. Miután az Emberi Jogok Európai Bírósága is az emberi jogi egyezménybe ütközőnek nyilvánította a munkásmozgalmi jelképek tiltását, a magyar Alkotmánybíróságnak sem lehetett más választása, mint a megsemmisítés.


Nem az lehetett itt a cél, hogy a fasiszta jelképeket engedélyezzék (mert hogy azokat viszont Európában is több helyen tiltják), csak mivel a két jelképrendszer tilalma egy §-ban volt, muszáj volt egyben az egészet megsemmisíteni.


A másik probléma az volt, hogy a BTK túl általánosan tiltotta ezeket a jelképeket. Pontosabb, célhoz kötött tilalmak a jövőben is elképzelhetők a fasiszta jelképek esetében. A munkásmozgalmi jelképek tiltását viszont én nehezen tudnám elképzelni, bár a FIDESZ-országban sose lehet tudni.


A régi és az új BTK vonatkozó §-át május 1-től semmisítette meg az AB, addig a FIDESZ-KDNP megpróbálkozhat új, alkotmányosan megfogalmazott tilalmak felállításával, és akkor mégse lesz teljesen szabad a jelképek használata aztán se.

2013. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%
Most nem is tudom, hogy vörös csillagért vagy horogkeresztért rohanjak először. Nem lehet valahol egy helyen megvenni ezeket?
2013. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

"Most nem is tudom, hogy vörös csillagért vagy horogkeresztért rohanjak először. Nem lehet valahol egy helyen megvenni ezeket?"


Szerintem a Parlament büféjében és az Alkotmánybíróság épületében biztosan árulnak, hiszen vállalkozó mindig akad. :)

2013. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!