Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Ab megsemmisítette az...

Az Ab megsemmisítette az "önkényuralmi" jelképek használatát tiltó Btk. -paragrafust?

Figyelt kérdés
Ez most azt jelenti, hogy (április 30-ától, mert akkori hatállyal lép érvénybe tudomásom szerint) bármyilyen jelképet viselhetnek az emberek, akár közterületen is? Korábban volt már botrány a vörös csillag viselete miatt, amit a viselő egészen Strassburg-ig vitt és megnyerte az ügyet annak ellenére, hogy nálunk tiltott volt a viselete.

2013. febr. 19. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom igaz -e, de ha úgy van hát épp ideje volt már.
2013. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, hogy igaz:


[link]


Hála istennek. Ennél jogtipróbb törvényt még sohasem hoztak.

2013. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És ez mennyire hiteles? Úgy értem, van olyan oldal, ami megbízható ilyen téren? Valami kormány oldal, vagy az AB saját honlapja? Nem, mintha májustól karácsonyfává díszíteném magam horogkeresztekkel meg vörös csillagokkal, de jó lenne tudni, mihez van jogom ténylegesen.
2013. febr. 19. 21:19
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A kíváló dolgozó kitüntetésen is egy nagy vörös csillag van!Ady a vörös csillagról írt!A Vörös zászló a munkásság jelképe!
2013. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Oké, én nem a jelképek jelentését vitatom, hanem arra vagyok kiváncsi, hogy törvényes-e a viselésük nyilvános helyen. Nem szeretnbék ideológiai vitába keveredni itt senkivel.
2013. febr. 19. 21:28
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

április 30-ig tilos

onnantól lehet horogkereszt, vöröscsillag

[link]

2013. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Meg ám, engem inkább a két jelképrendszer mögött felsorakozók álláspontja érdekelne:))
2013. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Ozmium42 ***** válasza:
Üdvözlöm! Remélem igaz, és keresztül is lesz víve, hatályba is fog lépni, és nem lesz válogatás, hanem minden jelkép szabadon viselhető lesz!
2013. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 bumbi02 ***** válasza:
46%
Mindenki úgy örül neki, mintha olyan sokszor korlátozták volna ezzel a törvénnyel az életüket...
2013. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

"Mindenki úgy örül neki, mintha olyan sokszor korlátozták volna ezzel a törvénnyel az életüket..."


Végre valaki aki jobban ismeri az életünket mi magunk.

2013. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!