Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fellehetne jelenteni a testnev...

Fellehetne jelenteni a testnevelés tanárt?

Figyelt kérdés
A napokban hallottam, hogy elvileg fellehet olyanért jelenteni a testnevelés tanárokat, hogy kötelező az óra azoknak a lányoknak is akiknek havi bajuk van. A mi iskolánkba aki nem tesizik, az ilyenkor is 1-est kap. Jó lehet, hogy sokan ezt csak kihasználnák, de sokaknak (például nekem is) nagyon görcsöl a hasuk, hányingerük van menstruációs időszakban, és főleg most nagyon rossz, hogy talaj gyakorlatozunk(fejenállás, bukfenc stb).
2013. febr. 10. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Atyég, ugye ez nem igaz. Nehogy már fel lehessen jelenteni azért egy tanárt, mert tornaórán tornázni kell!Hova jut még ez a világ!
2013. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Mindenért fel lehet jelenteni mindenkit .

Az más kérdés , hogy mi lesz az ügyből .

De kérdésre konkrétan válaszolva persze fel lehet jelenteni . De amikor a rendőrségen fel jelentitek , ne lepődjetek meg , ha az egész rendőrkapitányság rajtatok fog röhögni .

Másrészt ilyenért nem fog büntetést kapni , mert nincs erre jogszabály és a te egyéni szociális problémád . A tanárnak az a dolga , hogy megtartja az órát és osztályozzon . Ha te nem veszel részt az órán az a te bajod . Mivel nem vagy hajlandó együtt működni ezért nyugodtan adhat 1-est vagy szaktanárit .

De ha feljelentést lezárták a tanár gond nélkül feljelenhet kártérítésért ( ügyvéd költség , utazás , kiesett bevétel , stb . ) . Amit jogosan megfognak neki ítélni és nektek ki kell fizetnetek .


Röviden fel jelentheted , de te fogsz ráfázni .

2013. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Fel. Meg az újságárust is, a fogorvost is, a postást, a kéményseprőt és a szakácsnőt is fel lehet jelenteni.


Egyetlen kérdésem van:

Szeretsz bíróságra járni?

2013. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha csak testnevelési főiskolán tervezed a továbbtanulást hagyd, hogy beírja az 1-est, tesiből a legritkább esetben buktatnak mivel fizikai tantárgy (például, ha valaki túlsúlyos és ügyetlen akkor most emiatt évet ismétel majd, hátha jövőre lefogy vagy mi?), de ha még is buktatnak akkor majd augusztusban ugrabugrálsz egy kicsit a pótvizsgán...


Ne adj isten látogass el a háziorvosodhoz, mond el neki, hogy a tanárod egy f*szszopó, ha Szent István is elkísér (végszükség esetén) az még jobb, ki fog valamit találni, aztán ott a zsebedben az éves felmentés...

2013. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
A testnevelésóra arra való, hogy mozogj, nehogy már azért kelljen feljelenteni egy tanárt, mert a munkáját végzi. Menstruáció alatt egyébként is egészséges mozogni, görcsoldó hatása is van. Ha felmentést akarsz testnevelésből, kérj a háziorvosodtól, adni fog, ha ezt indokoltnak tartja, és a tanár is el fogja fogadni.
2013. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
A következő ügyben pedig polgári peres úton kártérítési igény nyújthatnál be szüleiddel szemben, amiért nem neveltek meg.
2013. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Előző válaszoló vagyok: a feljelentést mindenképp kerüld el, bürokratikus herce-hurca, sok pénz és idő, senki nem fog komolyan venni + még a tanári kar is összeáll ellened majd a saját kutyájuk kölykéért, komoly nehézségekre számíthatsz a többi tantárgyból is majd, végső esetben iskolát kell váltani.


A volt általános iskolámban egy köztudottan gyerekverő pedofil tesitanár több mint tíz évig taníthatott... Magyarországon élünk, ne legyenek illuzióid!

2013. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

megértem a problémádat. igen, nekünk nőknek elég kellemetlen azokon a napokon ugrabugrálni. nekem néha még az ágyból sincs kedvem kikelni, nemhogy szekrényt ugorjak meg dupla szaltókat csináljak. főleg, hogy nekem általában nagyon erős vérzésem van. tampont nem használok. én ilyenkor szólok a tanárnak, hogy ilyen gondom van, ha nem muszáj, ne kínozzon engem ott. például meg szokta engedni ilyenkor nekünk, hogy futás helyett sétáljuk le a köröket, stb. soha nem is szoktam visszaélni ezzel.

ha görcsöl a hasad vegyél be görcsoldót. a tampon is biztonságossabb.

fejenállás bukfencet én se csinálok ilyenkor szívesen. mi fiukkal együtt tesizünk, és ilyenkor nagy az esély rá, hogy átázok, és nem szeretném ha egész évben ezzel cikiznének. ilyenkor ne azt kérd, hogy ne csinálhass semmit, hanem, hogy például, csinálhass 30 felülés, 30 törzsemelés, fekvőtámasz, és ha kész, pihenhess. ez szerintem még mindigg jobb. a tanár is ember, látja hogy nem kihasználni akarod, hanem tényleg szükséged van rá, meg fogja érteni.

a feljelentést verd ki a fejedből, nagy baromság. előttem már leírták, hogy miért.

egyébként ha tényleg bunkó a tanár, ha több lány összefog, több osztályból, jelzitek az osztályfőnöknek, hogy ilyen "kegyetlen" a tanár, és ők finoman jelzik neki, hogy legyen elnézőbb, az ilyen napokon.

különben meg meg kell tanulni ezze együtt élni. megoldást találni, mert még jó pár évet ki kell bírnod vele. remélem segíthettem :)

L/16

2013. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A te problémád orvosi kérdés. A tanárnak nincs joga megítélni azt hogy a havi ciklusod milyen mértékben befolyásolja a teljesítő képességed. Ha már olyan nagyon hivatalos akarsz lenni, mert neked jogaid vannak, vigyél orvosi igazolást és ne a szerencsétlen tanárt cseszegesd.
2013. febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem akartam feljelenteni, csak az osztályomnak az a része "aki mindent bevet hogy ne kelljen tesizni" ezt hangoztatja mostanság ... meg hogy azért is fellehet valakit jelenteni, hogy azt mondta ránk, hogy "ilyen csicska lányoknak nem fog magyarázkodni" ... én kibírom a tesiórákat. csak kíváncsi voltam, ezért megkérdeztem, nem kell egyböl leharapni a fejem:)
2013. febr. 11. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!