Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Boncolási jegyzőkönyvet...

Boncolási jegyzőkönyvet pénzért árulják a kórházak?

Figyelt kérdés
Egy hónapja meghalt a nagynéném(sajnos)Mivel kiváncsiak voltunk a halál okára(nem volt különösebben beteg)a boncolást végző kórháztól kértük a boncolási jegyzőkönyv másolatát.Az ügyintéző közölte,hogy rendben,de 2090 Ft a két oldal.Jó kifizettük,bár megvoltunk rökönyödve,hogy ezért pénz kérnek.Átvettük a 2 db A/4-es lapot+meg két ugyanakkora méretű számlát,aminek nem látom értelmét-de mindegy.Az igért kettő oldal egyik felén az elhunyt egyébként is ismert adatai szerepelnek,aztán a boncolást végző kórház illetve orvos neve(másik oldalt elfoglalva)majd folytatva az olvasást,érthetetlen orvosi latin nyelven sorolva a betegségeket,de csak úgy általánosságban.Semmi konkrét.Egybevetve egy jó nagy átverés az egész.Mérgemben olvasgatni kezdtem a két oldalals számlát amire az volt írva,hogy"fénymásolás"és "ügyintézés"Ügyintézés???vajon mit intézett??Kinyomtatta a gépből a két oldalt???Mert ugyebár a boncolási jegyzőkönyv minden egyes elhunyt személy után a központi számítógépben benne kell,hogy legyen.Azt onnan kitörölni nem lehet.Fénymásolás????Vajon mennyi lehetett forintban a festékpatron összegszerűen.Érthetetlen.Mi ez,ha nem szimplán lehúzás??
2013. febr. 2. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincs ebben semmi elítélendő.

A halotti bizonyítványt mindig átadják a temetést intéző hozzátartozónak vagy vállalkozónak. Abban szerepel a halál oka is.

A boncolási jegyzőkönyvben feltüntetik minden megvizsgált szerv állapotát, akkor is, ha annak semmi köze a halál okához. Természetesen orvosi szakkifejezéseket használva.

Ha ti a boncolási jegyzőkönyvet kértétek, akkor az ügyintézőnek elő kellett azt keresni, kinyomtatni, ellenőriztetni valakivel. Az ideje, a gépek használata, a papír is pénzbe kerül,sőt az esetleges postaköltség is.

Számlát pedig a kórháznak kötelessége volt adni róla.

2013. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es

Most ugye ezt nem komolyan írtad??

"gépek használata,a papír is pénzbe kerül,és a posta is"

"elő kellett keresni"


-Semmit nem kell előkeresni,mert név szerint beütötték az elhunyt nevét,és monitoron azonnal megjelent az oldal.

Ezt ott rögvest kinyomtatta,és a befizetést igazoló csekk ellenében oda adta.Gyakorlatilag 1 perc volt az egész.


2/szerinted mennyibe kerül egy illetve kettő A/4-es írólap??Legyen 100 Ft,de akkor túlzok.A másik két lepedő méretű számlához effektíve semmi közöm,mert ez az ő számlázási rendszerük.Tinta??Egy másológép fekete tintapatronja 3-4000 ezer forint.Ezzel nagyjából 200 oldalt tele oldalt tudsz kinyomtatni.Szerinted mennyit használhatott el a két oldalra,ami nem is volt tele írva???Mennyi egy fénymásolás szerte a városban??Legyen 100 Ft oldalanként.Tehát nagyon durván 400 Ft-nál tartunk.Vegyük hozzá a komoly ügyintézési díjat,ami miatt a székből nem kelt fel az úriember,az legyen 500 Ft.Így még mindig csak 900 Ft-nál tartanánk,ha nem akarnának a gyászoló rokonokat meghúzni fejenként 2090 Ft-al.Szóval blődségeket ne írj......

2013. febr. 3. 02:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Bár más téma de azért elmondom,faxoltatni szerettem volna egy postáról.Olyan összeget mondtak,hogy majdnem hasra estem (900-Ft).Mondtam a postás néninek,én úgy tudom ,hogy egy fax ára az 1 perc telefonbeszélgetés árával egyenlő.Erre ő azt mondta:igen de van munkadíj is.

2013. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen persze,hogy van munkadíj.De akkor az munkadíj legyen,és ne egy kényelmes fotelból egy billentyű megnyomása.Nem az összegről van szó,hanem magáról erről a gusztustalan mindenáron pénzhez jutásról.
2013. febr. 5. 02:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mit mondasz, de megkaptad ingyen a halottvizsgálati bizonyítványt,amin rajta van a boncolás eredménye,a halál oka. Ha ennél többet szeretnél,akkor azért fizetni kell.
2013. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezted,vagy én írtam rosszul.A halottvizsgálati jegyzőkönyvet adták ki 2090.Ft-ért.Ez nem a boncolási jegyzőkönyv volt-ezekszerint.Nemrég tudtam meg,hogy a kettő nem ugyanaz.Azért feltehetőleg ismételten fizetni kéne.Tehát:semmit sem adtak,és adnak ki ingyen.
2013. febr. 12. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van a halottvizsgálati bizonyítvány,ez a pontos van, az van az irat tetejére is ráírva ez egy több példányos indigós irat,nem a számítógépből nyomtatják ki, amit kiadnak mindenhol ingyen,akár neked, akár az általad megbízott temetkezési vállalkozónak, mert e nélkül nem is lehet a temetést intézni.

És van a részletes boncolási jegyzőkönyv, amit valóban csak pénzért adnak ki.

2013. febr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem,ez nem a részletes boncolási jegyzőkönyv.Ez egy "halottvizsgálati jegyzőkönyv"-ez van ráírva.Ez került 2090 Ft-ba.Boncolási jegyzőkönyvet nem láttunk.

Ebben amit kaptunk csak nagyjából vannak a vizsgálatok leírva,annak is a fele latinul.

De,ezt számítógéppel nyomtatta ki,ott helyben.De elötte elkérte a csekket.A számlán az van írva,hogy orvosi dokumentáció fénymásolása 1.650,39 Ft 27%-os áfa 446Ft az összesen 2096 Ft.Szóval az egész undorító...szerintem

2013. febr. 13. 09:41
 9/9 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező!

A kórház a Halottvizsgálati Bizonyítványt ingyen adja ki, ezen szerepel a halál közvetlen oka és az erre vezető alapbetegség megjelölése és az esetleges kísérő betegségek (magyarul). Ezzel kell elmenni az anyakönyvi hivatalba és a temetkezési vállalathoz. A Boncolási Jegyzőkönyv másolatáért díjazást kérnek és kötelezően számlát adnak róla. A jegyzőkönyvben szerepel a fontosabb szervek állapotának, méretének, súlyának leírása és a végén a kóros elváltozások megnevezése (latinul). Ha ez érdekli Önöket, akkor egy orvost kell megkérni, hogy fordítsa le.

Megértem felháborodását az irreális díjak miatt, de manapság ahol tudnak, mindenütt maximálisan megvágnak bennünket (vagy egymást vágjuk meg). Lásd a postai, vasúti és temetkezési díjakat. Egy táviratért is ezreket fizetnénk, ha nem lenne internetünk. (Le is szoktunk a táviratozásról.)

Halottvizsgálati Jegyzőkönyvről akkor lehet szó, ha csupán a halott külső vizsgálata történt meg (pl. bűncselekmény helyszínén a ruházat és a sérülések leírása).

Üdvözli egy régi patológus.

2018. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!