Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az édesanya házasság közben...

Az édesanya házasság közben félrelépett. A gyermek a szeretőjé, a férj nem tud róla, a férj a nevére vette azzal a hiszemmel hogy az övé. Bár azóta már a férj meghalt. Az apának van joga? Nevére veheti? Ha a nő nem akarja?

Figyelt kérdés
Milyen joga van ilyenkor a szeretőnek akié a gyermek?(vér szerint illetve dns,sperma ügyileg ő volt a készitő?ilyenkor láthatja?lehet ilyenkor apasági vizsgálatot csinálni?mivel a név szerinti apa nem él..ilyenkor ha bebizonyosodik hogy a szeretőé a gyermek a nevére veheti?ilyenkor mi van?
2013. jan. 19. 10:10
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
38%

19


Kapsz egy pacsit:XDDDDDDD

2013. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
az édesanya akarja titokban tartani a szerető felesége még nem tud róla!!ennyi az egész...)
2013. jan. 19. 10:36
 23/46 anonim ***** válasza:
45%

23


Hááát persze, te kis aranyos, simi a kis buksidra:DDD Menj feküdj le, és pihend ki az elmúlt időszak fáradalmait, "kissé" megviseltnek tűnsz:XDDDDDDDDDD

2013. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
A lehetőségeket kérdeztem!!!!Hogy jogilag milyen lehetőségek vannak?
2013. jan. 19. 10:37
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az igazi apa nem tud mit tenni. Ha a férj élne, akkor sem tudna, ha a házaspár nem akarná. Mert az apaság megtámadására csak a vélelmezett apa (férj) lenne kettőjük közül jogosult. Ha mind a ketten (szerető+anya is) szeretné, hogy a gyerek az igazi apa nevére kerüljön, akkor itt már csak az örökbefogadás lehetséges az iigazi apa által.
2013. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
81%
Hát a gyerek jobban jár ha nem kavar be az igazi apja a szertő... A szerető maradjon csak nyugton,a másik 3 gyerek életét is borítani akarja? Arról nem beszélve ha elhagyja a másik családját,a másik 3 gyerekre kell gyerektartást fizetni,és akkor arra amelyik egy éves kevesebb jut mint ugy ha minden marad a régiben
2013. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Látogatja a gyereket fizetni is akar utána.De az asszony nem tud semmit.Talán még az sem fog neki fel tünni kevesebb fizetést kap,kevesebb jut majd a 3gyereknek.szerinted ez meddig marad titokban?vagy mindenki tud mindent csak az asszony nem.Egyébként a pasit jobban elitélem mint a nőt.Én az asszony helyébe oda adnám a szeretőnek ha letépte had szagolja:))Ilyen pasi nem egy főnyeremény
2013. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm..az anyának nem lenne célszerü hogy a szerető a nevére vegye..közös megyegyezés alapján fizethet gyerektartást..és valahogy a láthatást is lehet meg tudják beszélni)köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 19. 10:44
 29/46 anonim ***** válasza:
39%

30


Az egész kérdés kamu.

2013. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Én is elitélem ezért a szeretőt..de a testvérem..nem fer amit tett..főleg mivel nő vagyok...igy mégjobban nem fer...bár mindkét helyen volt gyermek..és normális család!a gyerektartás fizetés..(magán szorgalomból gondoltam...) nem hivatalos uton elintézett gyerektartásra gondoltam) és a láthatás..hát nem tudom mennyire sérül a gyermek..illetve mit mondanak a gyermeknek hogy ő kicsoda(mármint a szerető-az apa (vérszerinti)
2013. jan. 19. 10:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!