Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazolhat egy ilyen esetet az...

Igazolhat egy ilyen esetet az önvédelem (akár az egyén, akár a társadalom részéről) vagy legalábbis felmenthető beszámíthatatlanság alapján az elkövető?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


(az angol nyelvű linkeket csak a részletek miatt másoltam be)



2013. jan. 15. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
érdekes bár azért szerintem 12 évesen már tisztában van az ember a cselekedetei súlyával, én szerintem kapja is meg érte a büntetését még azt sem mondhatja hogy önvédelem mivel álmában lőtte agyon a saját édes apját csak gratulálni tudok neki
2013. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akárhogy is, én a legsúlyosabb büntetést szabnám ki rá. Molesztálta, verte az apa? Nem. Neonáci volt, nyilván nem volt 100%. Láthattuk ezt az életformát az Amerikai História X-ből.

Ám a gyerek így is pszichónak számít, senki se akarná vele egy osztályba járatni a sajátját.

2013. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvű cikk szerint nem ez volt az első erőszakos mutatványa, tehát nem először volt "beszámíthatatlan". Valamint már azelőtt ilyen volt a kissrác, mielőtt az apja csatlakozott a náci párthoz. Tehát kettyós a kölök.
2013. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!