Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van megvédeni magam?

Jogom van megvédeni magam?

Figyelt kérdés
ha az iskolában rám támad egy gyerek, akkor jogom van megvédeni magam? ő kezdeményezett

2012. okt. 12. 19:23
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, jogod van. De azért lehetőleg ne vágd el a torkát, jó?

Ügyelj arra, hogy a védekezésed TÉNYLEG védekezés legyen, mert ellenkező esetben (ha túllősz a célon) hamar egy kalap alá vesznek a téged megtámadóval. Ezt a helyzetet pedig jobb elkerülni.

2012. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert h verekedtem azt mondta a tanár, pedig csak megvédtem magamat
2012. okt. 12. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
igen. bosszulj meg minden sérelmet keményen. folyjon a vér, törjenek a csontok, a fogak! a tekintélyed a tét. azért óvatosan, nehogy rendőrségi ügy legyen belőle vagy ilyesmi.
2012. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
akkor meg beárul az anyukályának a kis g_ci. ha meg nem akkk meglátszik rajta h megvertem
2012. okt. 12. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Akkor mi van?

Világvége? :D

Üss vissza, de mindig nagyobbat, mint amennyire téged ütnek meg.

2012. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
esetleg még verés nélkül hogyan bosszulhatnám meg?
2012. okt. 12. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Ésszel, nem erővel!

A megvédem magam nem azt jelenti, hogy szétverem a pofáját, hanem, hogy nem engedem, hogy engem megverjen...

2012. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

mit jelent, hogy rád támadt?


A bunyóhoz az esetek bő többségében két ember kell, ha legalább az egyik nem akarná, hanem lekezelné a helyzetet, akkor nem lenne bunyó.

2012. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
fog és megver
2012. okt. 12. 20:32
 10/11 anonim ***** válasza:

8.-ik


Hidd el, az iskolában vannak olyan emberek akik csak verekedni akarnak és teljesen mindegy hogy kivel, hiába nem akarja a másik fél.


Nekem az első ilyen esetem középiskola legelső napján volt. Mivel nem vagyok valami erős testalkatú és csendes vagyok ezért egy végzős mindjárt be is talált engem és elkezdett rángatni. Rászóltam hogy takarodjon innen a francba erre felemelte a kezét és ütésre készül. Elkaptam a másik kezét amivel engem fogott, kicsavartam elkezdett ordítani és ezt látta az igazgatóhelyettes. A végén engem csesztek le hogy mit képzelek magamról hogy első nap verekedek.

2012. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!