Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be van tiltva a zsidózás...

Be van tiltva a zsidózás magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 14:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
14:43: ezzel nem érdemes foglalkozni, ennél már beállt az agyhalál. Nagy kár, hogy az ilyeneket nem csukják le - szóval mégiscsak lehet Magyarországon zsidózni...
2013. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt a zsidózási problémát. Ha egy zsidóra azt mondják hogy zsidó, akkor már meg van sértődve mert azt mondták rá. De hát az nem? Akkor meg mi a problémája? Én rám nyugodtan mondhatják, hogy te magyar, én nem fogok megsértődni. És ez vonatkozik a cigányokra is. Vállalja fel magáról mindenki azt ami. Felesleges a sértődőset játszania.
2013. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Az most mindegy, hogy ki mit gondol róla, csak azt kéne tudni, hogy be van-e tiltva.


Talán nem, vagy mégis?


""az államfő, a kormány, a pártok és a civil szervezetek elítélő reakcióit kiváltó"" ..na de most csak dúlnak fúlnak, vagy törvény szerint van igazuk?

2013. jan. 22. 22:11
 24/29 anonim ***** válasza:
21:56: arra nem hiszem, hogy megsértődik. Arra inkább, hogy ez általában negatív szövegkörnyezetben hangzik el.
2013. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"csak azt kéne tudni, hogy be van-e tiltva. "


Definiáld azt a kifejezést, hogy "zsidózás"!

2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Definiáld azt a kifejezést, hogy "zsidózás"!


itt 4x írrnak róla:

[link]


Talán a törvényhozóknak kellett volna definiálni.


Magamra vállalhatom én is a DEFINICIÓT, de akkor ragaszkodom hozzá, hogy azt fogadják el a bíróságok is.

2013. jan. 23. 19:42
 27/29 anonim ***** válasza:

A jogi definícióval nincs gond, mert a jogban nem szerepel ilyen kifejezés.

De ezt már megtárgyaltuk.

A zsidózás a hétköznapi használatban leginkább a zsidó népcsoportról, vallásról, vagy egy személy vélelmezett zsidó származásáról való pejoratív beszéd, az általad citált cikkekben is erre használják.

Kontextus hiányában nem lehet eldönteni, hogy jogi értelemben minek minősül, de többnyire semminek.

2013. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mondogassad:zsidó,kóbi,júde.Sokáig,soxor,sok helyen.Meglátod,a nyelved izomláza mellett csak zsidótól lehet fájdalmad.
2013. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha a zsidót lezsidózzák, akkor egyből antiszemétizmust kiáltanak, ha a cigányt cigányozzák, az kést ránt és az mán rásszizmus meg nárcista az illető?
2013. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!