Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Foglalhat-e a végrehajtó az...

Mézvirág kérdése:

Foglalhat-e a végrehajtó az élettársam vagyonát, ha nekem nincs semmim?

Figyelt kérdés
nincs keresetem,csak gyes és családi a nevemen nincs semmi
2013. jan. 9. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahova be vagy jelentve nem? Na ott amit névre szóló számlával nem tud bizonyítani, hogy kié azt viszik.
2013. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon a kölcsönbe kapott tévét is elvihetnék a végrehajtók.
2013. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve a párom házába,de itt minden az övé........Nekem annyim sincs,mint egy koldusnak,csak a ruháim.Egyébként nem a saját tartozásom miatt jönne a végrehajtó,hanem örököltem egy tetemes adosságot.
2013. jan. 9. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
adósságot nem lehet örökölni. csak adósságot nem. örököltél mellé akkor mást is gondolom. annak az értékéig van az adósság. abból kell kifizetned amit örököltél.
2013. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De csak adósságot örököltem!Apám halála után nem maradt semmi,nem volt semmije ,önkormányzati lakásban lakott és nyugdíjas volt.
2013. jan. 9. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:

és milyen adósságot örököltél?

számlatartozások?

hiteltartozás banknak?

magánszemélytől hitel?


valószínűleg azt kellett volna mondani, hogy nem kérem a (mínuszos) örökséget, az adós meghalt, rajtam már íhy nem lehet semmit behajtani.


Önként fizettél ?!!!!! :(

2013. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Örökséget vissza lehet utasítani, ha csak az adósság van, mínuszt csak akkor lehet örökölni ha nem mondasz le róla.
2013. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrég változott meg az élettársi kapcsolatról szóló törvény. Nem értem miért nem utasítottad vissza az örökséget ami csak adóssággal jár?
2013. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Negatívumot nem lehet örökölni! Mi van a végrehajtói okiratban? Ez a legfontosabb!!! Mi alapján született?
2013. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!