Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi értelemben a csalást is...

Jogi értelemben a csalást is el lehet követni gondatlanságból?

Figyelt kérdés
mert van egy ilyen ügy, csak nem tudom, h a jog ezt hogyan kezeli, és létezik-e ilyen forma, vagy csakis tudatosan büntetendő a Btk szerint?

2012. dec. 20. 20:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A lehetőség adott. Jelezd, hogy tévedtél, de csak most vetted észre, a becsületes embernek nem fogják a fejét venni.
2012. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"a tévedésben tartás esetén az elkövető magatartásától teljesen függetlenül már kialakultak a téves elképzelések, amelyeket az elkövető felismer, azonban valótlanságukról a passzív alanyt nem világosítja fel. "


Na okés, de ha meg ahogy írtam, pl hetekig se vennénk észre, akkor anélkül valósítom azt meg h akár én magam is értesülnék róla? akkor az mégis igen csak gondatlanság lenne vagy még az se, nem? Mert értem én, na de ennyi erővel két egyforma cikknél azért nem igazán érzem magam hibásnak, hogy egyszerűen nem derül ki a dolog előttünk se.


Jelen esetben kiderült, de tök véletlenül.

Hát na nemtom, azért ez a becsületes ember ez elég relatív dolog, főleg nálunk, de oké, már elhatároztuk h visszavisszük, csak aztán figyeld meg, a végén még azt se tudják, mit akarunk :)

2012. dec. 21. 23:17
 13/22 A kérdező kommentje:

na meg azóta itt van ám az újabb csavar a történetben, ugyanis az újabbnak is van hibája, szal .... teljes a tanácstalanság.


"A lehetőség adott. Jelezd, hogy tévedtél" Na de nem voltam tudatában a tévedésnek ! És akkor erre jön az most, h ez is hibás, áhh ilyen nincs már, komolyan.


Amúgy jól leírtad, köszi, na de van valami olyan kitétel ha jól tudom, hogy "az elkövető" tudatának át kell fognia, h amit tesz, az bűncselekmény/szabsértés. nem? hát itt meg nemhogy nem fogta át "az elkövetéskor", hanem puszta véletlenségből derült ki.


na mindegy, hát meglátjuk, de őszintén szólva, el nem tudom képzelni, mi lesz ezzel, főleg h most ez is rossz :) Komplett hülyének fognak nézni sztem :XDD

2012. dec. 21. 23:21
 14/22 A kérdező kommentje:

Mondom a fejleményeket:

Visszavittük, és a hölgy teljesen hülyén nézett ránk, ugyanis az előzővel leadta a fiam a papírjait is, így aztán most még csak egy nyugtát se tudtunk vinni, csak magát a TV-t. Ő meg nézett ránk igen furán, hogy mit is akarunk, és semmit se értett, hogy most egy TV-t miért viszünk oda így doboz, nyugta meg minden papír nélkül, és nem tudtuk vele elhitetni, hogy ez elvileg onnan való.


Bucsek úr, ilyenkor mit tennél? Ennél képtelenebb helyzet már nem tud előállni.

2012. dec. 22. 10:07
 15/22 anonim ***** válasza:
Már semmit nem kell tennetek, a csalás nem állhat meg, hiszen a tudtára hoztátok a tévedés tényét. Ezt ilyenkor benyelte a cég, és te is nyugodtan alszol.
2012. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Olvasd vissza a 10. hozzászólást. Tévedésbe EJT, vagy ABBAN TART...
2012. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igen, visszaolvastam és köszi, az úgy teljesen logikus, na csak megint az ütött szöget a fejembe, hogy mi tényleg mindent megtettünk már, csak aztán nagy kérdés, hogy ha pl 2 hónap múlva jelzi nekik a gyár, hogy hops, ez nem az, és akkor kap erről értesítést a cég, akkor mi vajon hogyan bizonyítjuk, hogy próbáltuk visszavinni, de tulképpen ők nem engedték? Mert tehát hülyén nézett ránk, hogy ilyen biztos nincs, aztán elkullogtunk, na de ha netán ügy lesz belőle, akkor biztos nem fogja ezt beismerni, hiszen akkor az lesz amit itt írtak, hogy a saját állásával játszik.


Van ötleted, hogyan védjük le magunkat? Vigyük vissza még egyszer, és vegyük fel diktafonra amit beszélünk vele? Mert kifogytunk már a tippekből. Akarata ellenére tegyük le a pultra és hagyjuk ott? :-) Bár ezt se tudnánk bizonyítani ...

2012. dec. 22. 10:41
 18/22 anonim ***** válasza:

Ti vagytok minimum ketten ha már többesszámban írsz, és még mindig ott van a kamera felvétel. Írd fel a pontos időpontot, hogy mikor próbáltátok meg visszavinni.

Elképzelhető, hogy ki fog bukni a dolog, de ezért csak a csaj lesz a hibás, mert azt mondta, hogy ez nem történhetett meg. Feljelentést bárki tehet bármikor, de az nem biztos, hogy meg fog állni.

2012. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

okés köszi, és gondolod vagy esetleg tudod is, h a kamerafelvételt ilyen sokáig megőrzik?

Mert az nekünk jó lenne persze, meg igaz, vagyunk mi 3-an is, na de ők a biztonsági őreikkel meg tudnak jönni 15-en, ha tanúskodni kell ellenünk. Tiszta őrület, nem gondoltam volna, h ilyen létezik.


Komolyan hajlok arra h visszaviszem és ott hagyom, csak azzal is az a baj, h azt se fogom tudni bizonyítani.


Aztán hát igen, az a bizonyos feljelentés meg igen, na most ezt kéne tudni, hogy egyáltalán mennyire foglalkoznak ők ezzel vagy leírják selejtnek azt annyi. Bár ha egy csokilopás miatt is képesek feljelentést tenni, akkor végül is emiatt is, ez is igaz.

2012. dec. 22. 11:43
 20/22 A kérdező kommentje:
egyébként azért állította határozottan h nem történhetett meg, mert ő átvételkor megnézte. legalábbis szerinte, de a fiam szerint meg ki se vette a dobozból. Azért mondjuk erre is jó lenne egy kamerafelvétel, csak ismét jön a kérdés, hogy az meg lesz-e még esetleg hónapok múlva is.
2012. dec. 22. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!