Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A wermacht jel be van tiltva?

A wermacht jel be van tiltva?

Figyelt kérdés

önkényuralmi jelképnek számít?

erről lenne szó: [link]



2012. dec. 6. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az önkényuralmi jelkép a magyar jog szerint olyan jelkép, amelynek használatát törvény tiltja, s amelyek a következők: horogkereszt, SS-jelvény, nyilaskereszt, sarló-kalapács, ötágú vörös csillag vagy ezeket ábrázoló jelképek – kivéve, ha ezek ábrázolása ismeretterjesztő, tudományos vagy művészeti célokat szolgál.

[link]

2012. dec. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, Bundeswehr kereszt 95%-ban megegyezik vele. Szóval én nem hiszem. [link]
2012. dec. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Emberek, ne a wikipédiából idézzünk, jó?
2012. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Álszent vagy, te sem hiszem hogy egy ilyen egyszerű kérdésnél nekiállsz lexikonokban meg könyvekben kutakodni. A fél életed elmenne ezzel. Ráadásul a törvények folyamatosan változnak.
2012. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod a wikipédiával? Most speciel pont az van leírva benne ami a törvényben is van. Ja tudom, idézzünk a metapediából inkább ugye? :D Egyébként meg kérdező, ami wikipediás cikk be van linkelve, az jó, tehát nem számít önkényuralmi jelképnek a balkenkreuz.
2012. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) vörös csillag, stb ezek tudom hogy be vannak tiltva de a werhmachtban nem voltam biztos... Magyarországon bármi lehetséges
2012. dec. 7. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!