Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a drogok be vannak tiltva,...

Ha a drogok be vannak tiltva, miért nincs betiltva az alkohol, ami minden drog közül a legveszedelmesebb?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam a minap. Milliónyi alkoholista van a világon, az alkohol ugyanúgy pénzbe kerül, mint a kokain vagy a heroin, és ugyanúgy rá lehet szokni. Mégis amíg a drogokat üldözik - pedig vannak egészen enyhe hatású, természetes tudatmódosítók, mint pl a füvescigi - addig gyakorlatilag az alkoholt bárki, bárhol korlátlan mennyiségben vásárolhatja.
2012. szept. 9. 10:55
 1/7 hájaaa ***** válasza:
100%

Örök dilemma. Rengeteg érvet és ellenérvet lehet felsorakoztatni egyik és másik oldalon. Alapvetően a kultúra határozza meg(főleg itt európában), hogy az alkoholt engedélyezik. Franciaországban a bortermelő őshajában érdekes lenne betiltani nemgondolod? Meg nem csak alkoholisták és drogfüggők léteznek ám. Vki tudja a mértéket, iszogat egy-két kortyot, De alapvetően a kábszert nem nagyon tudom mértékkel fogyasztani. Most belövöm magam egy kis hernyóval az úgy nem nagyon állja meg a helyét nemigaz?


A fű az meg fű. Valahol legális, nálunk nem. Milliónyi vita van erről, ebbe most nem mennék bele, csak úgy megjegyeztem.

2012. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért nincs betiltva, mert milliárdos jövedéki adó bevétele van belőle az államnak. És ez igaz a cigarettára is. Ha egyik napról a másikra mindenki letenné az alkoholt és a cigarettát, a költségvetés egyik pillanatról a másikra összeomlana. Ennek a veszélye persze nem áll fenn, mivel megfigyelhető, hogy ezen termékek kereslete tartós infláció esetén is stabil. Ezért is akarja a kormány jövő évtől rátenni a kezét a dohánykereskedelemre. Mindenesetre szerintem aki tudatos, az egy forintot sem költ alkoholra és cigarettára. Én pontosan ezt teszem, és jól megvagyok ezen mérgek nélkül.
2012. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind közül a legveszedelmesebb? Na persze.. Bizonyára a heroin sokkal egészségesebb... Ilyet még.
2012. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mind közül a legveszedelmesebb. Azért írtam ezt, mert egy dolgot nem csak annak veszélyessége alapján lehet rangsorolni. Persze, hogy a heroin veszedelmesebb, mint az alkohol, DE nehezebb és drágább is hozzájutni. Alkholhoz pedig minden különösebb tiltás nélkül. Az pedig, hogy valaki heroinnal teszi tönkre magát és a környezetét pár év alatt, vagy alkohollal több alatt, az már egyéni megítélés dolga. Az első kommentelőnek üzenem, hogy nem kell sokat inni ahhoz, hogy az ember megváltozott tudatállapotba kerüljön. Fél liter sör után már sokan másképp viselkednek és éreznek, mint normálisan, két deci töménytől dettó. A megváltozott tudatállapot nem a tökrészegséget jelenti, hanem azt amikor az ember kevés alkohol hatására kezdi levetkőzni, úgymond önmagát. A jövedéki adóval sajnos egyetértek.
2012. szept. 9. 17:25
 5/7 hájaaa ***** válasza:
Napi két üveg sörtől, vagy 2dl bortól soha nem lesz semmi bajod. Ezt a fűről ugye nem mondhatjuk el! Ha mindennap szívsz, Úgy betompulsz és olyan buta leszel mint a tök. Lelassul a felfogásod az érzékelésed. Lehet hogy nem pusztulsz bele, de az tuti hogy szétcseszi az életed! Ez egy kupica pálinkáról nem mondható el...
2012. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor mondd, hogy melyik a legveszedelmesebb, ha már mindnek láttad az emberekre gyakorolt hatását. Szerintem nem a legveszedelmesebb. Mellesleg nézd a csomagolást! Zárjegy! -> Marha jó üzlet az államnak, csakúgy mint a dohányárú. Az egekbe vihetik az árakat. A szenvedélybeteg mindig meg fogja vásárolni.
2012. szept. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem igazából,hogy miért nem legalizálják a füvet. Az alkoholtól megbolondulnak az emberek!Hányszor hallottunk már a tévében olyat,hogy egy részeg férfi megvert,megölt,megerőszakolt valakit.Olyat még egyszer sem hallottam,hogy valaki beszívott és agresszív lett!Nyugodtan elröhögcsél stb...de nem erőszakolnak vagy ölnek meg senkit!

Amiket a tévében lehet látni,hogy beszívtak és kiugrott az ablakon,az parasztvakítás! Azok vagy nem füvet szívtak,vagy lőttek is mellé valamit.

Én mélyen elítélem azokat akik minden hétvégén be vannak drogozva bulikban és azokat is akik kemény drogokat használnak!De úgy gondolom,hogy a fű legalizálásának nem lenne túl sok negatív hatása...Félreértés ne essék,nem azért írtam ezt,mert én éjjel nappal füvezek!Nem szoktam füvescigit szívni,de még alkoholt sem iszom(csak nagyon ritkán)

19/F

2012. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!