Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig lehet egy feljelentést...

Meddig lehet egy feljelentést tenni? Van erre valami határidő?

Figyelt kérdés

kb augusztusban történt és mindenképpen akarok tenni mert elég durva, na csak rengeteg idő kell ahhoz hogy én ezt legépeljem stb


Kb 4 hétnyi hanganyag van felvéve és ezt így nem adhatom át nyilván, ki kell szedegetnem a 3-4 hétből azokat a 10-20 perces részleteket, amikor beszélnek a bűncselekményről, és éppen elég feladat visszahallgatni is, nem hogy még szépen legépelni.

Ha meg enélkül adok be egy feljelentést, akkor simán elutasítják, hiszen "nincs rá bizonyíték". Viszont ha van, akkor igen kemény, és jó eséllyel többeket azonnal előzetesbe tesznek.


Másik kérdésem:

Már felterték a lakásomat egyszer, hogy megszerezzék a hangfelvételt, mert "magas" köröket is érint ez a bizonyos bűncselekmény-sorozat. Na most engem lecseszhetnek azért, mert egyáltalán hangfelvételt készítettem? Csak ha nem készítettem volna, akkor most semmit se tudnék bizonyítani se.

(Az most mindegy, hogy betörtek, mert arról úgyse tudok semmit bizonyítani, szerencsére több helyre lementettem a hangfelvételt, szóval nem emiatt akarok feljelentést tenni, hanem azok miatt, ami elhangzik a felvételeken.)



2012. dec. 3. 09:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, igen, természetesen a te hangfelvételeid azok nem használhatóak fel bizonyítékként. A tanúvallomásod az, ami értékelhető ebben az esetben.
2012. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-esnek: ne viccelj már, bár tényleg nem bonyolult, na csak tudod le kell egyszerűsíteni a dolgokat az ő agyi szintjükre, mert különben néznek mint a birkák, de még az is lehet h bégetnek is hozzá.

Tudod volt már tapasztalatom, és ott is ha én nem mondok 10 dolgot amit nézzenek meg, akkor még ma se léptek volna semerre ...

Úgyhogy nagyon is ki kell szedni a lényeget sajnos, mert mondjuk 4 hetes hanganyagból ők nem fogják kivadászni, hogy melyik 20-25 x 10 percben beszélnek éppen az adott bűncselekményekről.


A hangfelvétel elfogadhatóságáról meg beszéltünk itt már többször is, és azért vicces egy dolog ez, valljuk meg. megint csak azt tudom mondani példának, hogy akkor a gyilkos esetén is visszadobja az ügyészség a dolgot, hiszen valaki az utcáról a lakásba bekamerázva vette fel, ahogyan megölte a feleségét. Szóval nem igazán stimmelnek ezek a dolgok, de az a nagy gond, hogy tényleg maga a jog is elég sokértelműen fogalmazza meg, szal annyira nem is csodálkozok rajta. Egy kész téboly, mindenesetre akár a közéletből, híradóból is tudunk olyan esetekről amikor privát felvételek alapján ítéltek el valakit. (mivel máshogy eleve képtelenség is lenne ...)

2012. dec. 3. 13:03
 13/16 A kérdező kommentje:

11-es:

jaj ne, ez sztem teljesen hülyeség. Ezzel akkor most azt állítod megint, hogy én lekamerázom ahogyan a szomszéd megöli a feleségét, de sajnos nem használható fel a felvétel, mivel én készítettem, és így akkor megússza az ürge. Mert ezt mondod, nem?

2012. dec. 3. 15:50
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2013 áprilisában vesztettem el a telòm , visszamentem de már addigra ellopták , ezzel csak az a bajom hogy slovákiában törtènt ! Tehetek èn ismeretlen ellen feljelentèst? Most már lassan 2 ève
2015. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezz meg egy szlovákot. Mi ezt nem tudjuk, mert a szlovák jog az irányadó, feljelentést is ott kell tenni.
2015. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zsákmányállat válasza:
Mentsd el több helyre a bizonyítékot. Majd gondoskodj róla, hogy halálod esetén a bizonyíték több helyre, több rendőrhöz és több sajtóshoz kerüljön. Majd ezt tudasd az elkövetőkkel.
2015. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!