Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha visszavonják a feljelentést...

Ha visszavonják a feljelentést, akkor kiengedik?

Figyelt kérdés

Ha verekedés miatt valakit bevinnének, aki büntetett előéletű, és előzetesbe teszik, akkor ha az "áldozat" visszavonja a feljelentést, akkor kiengedik?

Vagy ilyenkor nem is kell feljelentés, akkor is megy az ügy??


2012. nov. 20. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem jelentik fel akkor nem foglalkoznak vele, kiveve ha felholtra verte. De lehet hogy csak szerintem van igy.
2012. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"csak" 8 napon belül gyógyuló sérülés lett.
2012. nov. 20. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem "csak" büntetett előéletű, hanem a verekedésen kívül is folyamatban van ellne az eljárás, így a tárgyalásig bent marad.
2012. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hogy érted, hogy folyamatban van ellene az eljárás?
2012. nov. 20. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Olvastam az előző kérdésed.
2012. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez az első kérdésem!
2012. nov. 20. 23:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Vannak hivatalból üldözendő büncselekmények. Ha ezek a rendőrség tudtára jutnak akkor kötelesek eljárást indítani. Nekem ez garazdaságnak tünik, az pedig ilyen. Hiába vonja vissza valaki a feljelentést, az eljárást folytatni kell.

2012. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Feljeletést tudomásom szerint nem lehet visszavonni.
2012. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Btk. alapján a magánindítvány nem vonható vissza. Indokolás: Ezzel megakadályozandó a zsarolás bűncselekményi tényállásának a megvalósítása. Hiszen ha valaki ezzel próbálna mást befolyásolni, vagy valamilyen magatartás tanúsítására, illetve tűrésére az súlyos hátrányt jelentene, szóval az utolsónál a pont.
2012. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!