Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom ellen feljelentést...

A párom ellen feljelentést tettek. Most mi fog történni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
varoson eltunk a szuleimmel, de most 3 hete videkre koltoztunk. a parom testverenek szuletesnapja volt, es megkert menjunk egyutt. nekem volt egy ojan problemam, hogy nem volt mivel bemenjek, semmi sem volt mar abba az oraba. a parom aki egy kavezoba dolgozik, amit egy kisebb vendeglonek is lehet mondani, szakacskent van alkalmazva, de o pincer volt, es a hazhoz valo rendeleseket is o vitte ki autoval. szoval a parom fogta az autot es kijott ertem. kozbe csorgott a telefonja hogy rendeles van, de o nem vette fel, a fonokseg nem tudta ertem jott. autoval 22 percre lakom a varostol. visszafele tartottunk, es o 110el ment mert szolt a telefon, en epp akartam szolni lassitson mikor felborultunk... en kisebb karcolassal megusztam o meg toressel. hala a biztonsagi ovnek nem lett komolyabb bajunk. en nem tettem ellene feljelentest, ami ertheto, es a fonoke sem tett elore, de azt mondta 5 nap alatt fizesse ki az autot. a bank nem adott fel mivel papiron minimalberert dolgozik es van egy reszlete. letelt az 5 nap es a fonoknoje tegnap feljelentest tett ellene, es azt mondta amikor kifizeti az autot visszavonja. na mostmar mi fog tortenni? mi lesz akkor ha nem fizeti ki az autot? bocs, hogy ilyen hosszu voltam
2011. dec. 6. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Bírósági per lesz,és a párod el fogja veszíteni a pert,így ki kell fizetnie a főnökének okozott anyagi kárt + a párod hibájából keletkezett balesetben esetlegesen felmerülő anyagi károkat..

Ha szerencséje van a párodnak akkor a főnöke nem rúgja ki azonnali hatállyal.Megjegyzem,én simán kirúgnám.

2011. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
JA,meg a párodnak kell kifizetnie az elvesztett bírósági per költségeit is.. (azt mindig a vesztes fél fizeti)
2011. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen ki fogja fizetni az autót,még ha beledöglötök is.

1. vagy kifizeti saját magától

2. vagy büntetőeljárás keretében jogerősen elítélik( a vád jármű önkénye elvétele v. talán sikkasztás majd eldönti az ügyész) és így lesz jogalapja a vagyoni kártárítésre egy polgári perben

3.nem jelenti fel, hanem egyből kártérítés iránt indít pert

2011. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

1.

A párod nem normális

2.

Te sem vagy az

3.

A főnöke sem.


Már bocsánat de megérdemlitek.

A barom barátod elviszi a céges kocsit, hogy a kis fenekedet furikázza. Ezt tetőzi azzal, hogy száguldozik a céges kocsival. Nem látja el kötelességét. (felvenni a telefont és kiszállítani a rendelést)

És még pénze sincs amivel az okozott kárt megtérítse.


Én a főnöke helyében nyomban kirúgtam volna. Plusz igényt tartanék a kártérítésre. És feljelenteném lopásért, gondatlan vezetésért, állatkínzásért meg még vagy 100 dolog miatt.

Remélem a börtönben a kis csinos fenekét a barátodnak 3 db 2 M -s kan c. fogja elkapni vazelin nélkül. És elátkozza a napot amikor téged megismert. Te meg tanulsz az esetből és olyan pasit keresel akinek van saját kocsija és azt ugráltatod.

2011. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Bírósági költségek, kártérítés, amiért bizony teljes vagyonnal felel. Ha nem fizettek, jön a végrehajtó bácsi, és elvisz mindent, vagy elárverezik a lakást.

A munkából meg gondolom ki van téve, mint az a bizonyos macska, ezek után hasonló munkakörben arrafelé senki nem is fogja felvenni, mert az ilyesmi gyorsan terjed. Ha már elárverezik a házatokat és más szakmája nincs, javaslom próbálkozzatok küldölddel vagy leglaább az ország másik részével.

Amúgy azon se lepődjetek meg, ha 1-2 évre vezetéstől eltiltják a barátodat.

2011. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az utolsó kész XD
2011. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A kárt meg kell térítenie, ez nem kérdés, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mennyi pénzetek van.

2. Feljelentést nem lehet visszavonni, hacsak nem magánvádas bűncselekményről van szó (segítek: itt nem), mivel a hatóságnak a tudomására jutott eseteket ki KELL vizsgálnia, a tudomásra jutás pedig már megtörtént.

3. Legalább szabálysértés mindenképp megállapítható lesz, de talán bűncselekmény is (körülményektől függ), ezeknek további következményeivel is számolni kell még.

4. Egyebekben az írásod elég követhetetlen, úgyhogy ennél többet nem tudtam kihámozni belőle.

2011. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mit takar, hogy nem lett komolyabb bajod? rendőrök kint voltak? csak mert, ha egy karcolás is van rajtad, akkor a rendőrök megfejelik még egy hivatalból történő feljelentéssel az ügyet....bár, ha minimális anyagi kárt is okoztatok az út menti tereptárgyakban, akkor eleve megvan a feljelentés
2011. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként furcsa, hogy nem volt casco a kocsin, ilyen esetben kéne rá kötni, simán munka közben is megtörténhet ilyen eset.Egyébként a párod is feljelentheti, hogy minimál béren volt foglalkoztatva.
2011. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem jelentheti fel, hogy minimálbéren foglalkoztatják, hiszen az teljesen törvényes. (Ezért van a minimálbér, hogy ALÁ ne lehessen menni.)


Az más kérdés, hogy a zsebbe kapott pénzért már lehetne jelentgetni, leginkább a NAV-nál (meg persze a rendőrségen is), mivel az adócsalás, csak nem ajánlatos, ugyanis a kapó fél is társtettes...

2011. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!