Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig lehet egy feljelentést...

Meddig lehet egy feljelentést tenni? Van erre valami határidő?

Figyelt kérdés

kb augusztusban történt és mindenképpen akarok tenni mert elég durva, na csak rengeteg idő kell ahhoz hogy én ezt legépeljem stb


Kb 4 hétnyi hanganyag van felvéve és ezt így nem adhatom át nyilván, ki kell szedegetnem a 3-4 hétből azokat a 10-20 perces részleteket, amikor beszélnek a bűncselekményről, és éppen elég feladat visszahallgatni is, nem hogy még szépen legépelni.

Ha meg enélkül adok be egy feljelentést, akkor simán elutasítják, hiszen "nincs rá bizonyíték". Viszont ha van, akkor igen kemény, és jó eséllyel többeket azonnal előzetesbe tesznek.


Másik kérdésem:

Már felterték a lakásomat egyszer, hogy megszerezzék a hangfelvételt, mert "magas" köröket is érint ez a bizonyos bűncselekmény-sorozat. Na most engem lecseszhetnek azért, mert egyáltalán hangfelvételt készítettem? Csak ha nem készítettem volna, akkor most semmit se tudnék bizonyítani se.

(Az most mindegy, hogy betörtek, mert arról úgyse tudok semmit bizonyítani, szerencsére több helyre lementettem a hangfelvételt, szóval nem emiatt akarok feljelentést tenni, hanem azok miatt, ami elhangzik a felvételeken.)



2012. dec. 3. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A bűncselekménytől függ.

Mert magának a bűncselekménynek is van elévülése!


Ha egy politikus 20 éve sikkasztott az a választóit elfordíthatja tőle de büntetőjogilag már elévülhetett...


És ha feljelentést teszel akkor elindul a nyomozás aminek keretében vélhetően lefoglalják az összes hanganyagot szóval fölösleges szétválogatnod őket...(hisz ugye nem rád bízzák hogy kiválogasd mi releváns az ügy szempontjából és mi nem)


Én a helyedben elmenteném sok helyre aztán megtenném a feljelentést!

2012. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

oké köszi csak jártam már úgy, hogy tettem feljelentést, csak éppen a tényeket én előadtam nulla bizonyíték nélkül, és persze elutasították kb azonnal. Aztán amikor mérges lettem erre, hogy ennyire lusták és meg se mozdulnak h valamit kinyomozzanak, akkor én elkezdtem begyűjteni egy csomó bizonyítékot, és úgy már szép nagy nyomozás indult.


Szal ez itt az alap-probléma, hogy lusták mint a ház, és ha nem teszek le eléjük egy könnyen megfogható anyagot, akkor ők aztán tuti nem fogják a sok hetes hanganyagot végighallgatni :(


Ezért lenne fontos, hogy mikor évül el ...


de jogilag nem 2 külön dolog az elévülés és a feljelentés megtételének a határideje? erre hallottam már 30 napot is meg 6 hónapot is, azaz kb fogalmam sincs, de ha fél év, akkor még beleférek.

2012. dec. 3. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Elévülési időn belül lehet.
2012. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ez akkor jó most nekem

tehát egy 8 évig büntethető bűncselekménynél akkor 7 év múlva is tehetek elvileg?

2012. dec. 3. 10:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nincs egységes elévülési idő!!


A gyilkosság pl soha nem évül el! Ha neked bizonyítékod van egy 50 évvel ezelőtti gyilkosság ügyében akkor most is megindítják a nyomozást!

Ha meg valaki átépítkezett a területedre és ezt megtudva 1 évig nem teszel semmit akkor elévült...

Míg gazdasági bűncselekményeknél nagyrészt 5 év az elévülés határideje de nagyobb bűncselekményeknél több is lehet...

2012. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, egy 8 évig büntethető cselekménynél tehetsz feljelentést 7 év múlva is.
2012. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

jó, akkor tehát az 1 évet célozzam be ezek szerint ...ű


amúgy súlyos testi sértés meg hatalmas értékű rongálások vannak (most a jogi §-okat nézve), bár ez simán kiegészülhet még emberülési kísérlettel, mert ezeket is beszélték, mit hogyan ...

2012. dec. 3. 10:36
 8/16 A kérdező kommentje:

na azért látom, elég eltérő vélemények vannak itt :(


mindenesetre akkor ünnepek alatt neki állok és éjjel-nappal csak hallgatok és gépelek ...

az a baj h mondhatnám azt is h nem érdekel engem, na csak éppen saját magam is veszélyben vagyok, és elegem volt h sötétben már csak kísérettel merjek haza menni ...

2012. dec. 3. 10:38
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:

Teljesen felesleges legépelned és kiszedegetned, mert a rendőrség nem a te megítélésed alapján hasznos információkat fogja feldolgozni, hanem bekérik az egész anyagot, HA. Jogban jártasak majd úgyis kijavítanak, ha rosszul tudom, de tudomásom szerint jogosulatlanul szerzett hangfelvétel csak polgári peres ügyben, és csak akkor vehető figyelembe, ha az, akinek ésrelmére a dolog történt, másként nem tudja bebizonyítani az igazát.

Az ügyszség simán "visszadobhatja" a te hangfelvételeidet, és a magasabb körök pedig feljelenthetnek lehallgatásért.

2012. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. Olyan, hogy "hatalmas érték" nincsen.

2. Neked nem kell minősítened a cselekményt, azt majd a rendőrség/ügyészség, később pedig a bíróság teszi.

3. Semmit sem kell legépelned meg összeszedned. Bemész, elmondod, amit tudsz, és kész.


Annyira nem bonyolult dolog ez.

2012. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!