Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan működik a rokontartás?...

Hogyan működik a rokontartás? Ugye, nincs olyan hogy ilyen körülmények között az anyám kérhessen?

Figyelt kérdés
Nem tudok sokat a rokontartásról, mármint elkezdtem utána olvasni, de azért nem hiszem, hogy csak úgy megítélnék, mert valaki ezt kéri. Anyám fenyegetőzik azzal, hogy bírósághoz fordul, bátyámnak mondta, én nem beszélek vele már több mint 10 éve egy szót sem. Előtte sem volt jó a kapcsolatunk. 18 évesen elköltöztem, a magam lábára álltam. Most elég jó szinten élek, de meg is dolgoztam érte. Ő meg irigyli. Sosem gondolkodott úgy mint egy normális anya. Valami segélyt kap, 30 ezer körül, már korábban is mondta a bátyám hogy tőlem akar kérni, de mivel nem adtam (ő meg nem tud), most előjött ezzel a rokontartással. Nincs rá esélye ugye? Nem kell utána járjak? (nem azért nem segítek, mert szívtelen vagyok, ha olyan anya lett volna, akkor természetesen én állnék ott elsőként mögötte)

2012. nov. 20. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Esélye van rá. Kerdes, hogy mivel fogja megindokolni.
2012. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 klopusz ***** válasza:

Szia!



Olvasd el ezt:

[link]


Ennek alapján megitélhetik a rokontartást a Te terhedre - sajnos ez az új törvény :-(

2012. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg van rá esélye? Akkor keressek fel egy ügyvédet? Mivel lehet ezt megindokolni? Én sem kértem tőle egy forintot sem soha. Az nem számít hogy több mint 10 éve nem is találkoztunk, semmilyen formában nem érintkeztünk? Ilyen alapon bárkitől kérhetné, hogy tartsa el.
2012. nov. 20. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos, azért esélyes, hogy mivel kap segélyt, ami a létminimum ám megfelelő, rokon tartást nem fognak megítélni. Mennyi a jovedelmed? A batyaddal mi van?
2012. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogyan jár a segély, vagy meddig. Bátyám valami 28-29 ezer forintról beszélt, hogy most annyit kap. De régebben közmunkán is még nyáron.

Bátyámnak nincs nagy jövedelme, négy gyerekük van, mi jobban állunk (400 körül keresünk együtt férjemmel) szóval ha valakit támadni fog az én leszek. De van két gyerekünk, őket is el kell tartani, ezt csak figyelembe veszik nem?

2012. nov. 20. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerekeiket figyelembe veszik es azt is, hogy az esetleges rokon tartás ne az ő károkra történjen. A te hivatalos jovedelmed mennyi? Csaladipotlek nelkul.
2012. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!