Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El-e bírja venni az apa a...

El-e bírja venni az apa a lányát az anyjától?

Figyelt kérdés

Elvált szülök vagyunk.Én nevelem a gyereket a bíróság nekem ítélte.Kapom a szociális segélyt és a családi pótlékot a gyerek után.És még dolgozok is.Igaz nem sokat keresek de keresek valamennyit.Jó élünk már ahogy lehet.A gyerek 10 éves.Most azt mondta az apja hogy el akarja tőlem venni a lányunkat mivel ö többet keres sokkal mint én.

Kérdezem el-e bírja venni tőlem?


2012. nov. 2. 20:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ha jó ügyvéded van, van állandó kereseted, nem vered, teljes szívedből szereted a gyereket, nincsen piszkos múltad / jelened, akkor nincs rá nagy esély, hogy elvegye.
2012. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
elbírja-e
2012. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
A pénz önmagában nem dönt, hanem a többi körülmény. Ha a lányodat megfelelően ellátod, nincsenek mentális problémáid, nem vagy alkoholista, akkor elég kicsi az esélye. Az, hogy ő többet keres, a bíróságon kevés indok lesz, valami mást kellene "kitalálnia".
2012. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Nemfogja tudni. A gyereknek az anyjánál van a helye ez tény, másrészt pedig gondolom nem iszol rendszeresen alkoholt, nem drogozol, tisztességesen neveled a gyereked, akkor a bíróság semmilyen okból nem tudja áthelyezni az apjához, plusz az exed sem tudja csak úgy elvenni.
2012. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
Akkor fizessen ha annyit keres.
2012. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%

Ugyan azt akartam irni én is mint az utolsó. Ha olyan nagyon jól keres, akkor fizessen több gyerektartást, hogy jobban éljetek.

Egyébként ha rendesen neveled a gyereket, tiszta, és nem éhezik, akkor kevés az esély arra, hogy megkapja az apuka, csak azzal indokkal, hogy ő többet keres.

2012. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
#2 - ha már javítasz, csináld jól: "el bírja-e venni" Az "el" a venni igekötője.
2012. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha a gyereknek jobb helye lenne nála, akkor igen. Ugyanis az alapján döntenek.

Minket is apukánk nevelt, pont ezért. És ehhez nem kell az anyának se alkoholistának lennie, semminek. Írtam itt már ezerszer, hogy ez az "a gyereknek az anyjánál a helye"-elv már rég megdőlt.

Évek óta egyre többször ítélnek apának gyereket, most már CSAK és KIZÁRÓLAG az a szempont, hogy hol jobb a gyereknek.


Ugyanakkor, mivel jelenleg nálad él, ítélet alapján, változtatni csak akkor fognak, ha annak oka van. Az ítéletet követő két év után lehet alapból újra pert indítani az elhelyezés megváltoztatásáért. Ezt megteheti az apa, és akkor majd a bíróság megvizsgálja mindkettőtök körülményeit. A gyereket is meg fogják kérdezni - valószínűleg gyámügyis útján. Az ő véleménye is fontos ugyanis. Majd a bíró minden körülményt mérlegelve dönt.

2012. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként meg helyesen: "el tudja-e venni".
2012. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem olvastam végig a kérdést, mert az "el-e" után abbahagytam, csak a szemem sarkából láttam a következő szót. De igazad van!
2012. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!