Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalásra mikor...

Hagyatéki tárgyalásra mikor kerül sor? Az "érdekeltet" értesítik hivatalból?

Figyelt kérdés

A temetés másfél hónapja volt, a család másik fele intézte. Két örökös van (testvérek), akik nincsenek beszélőviszonyban, így nem tudunk semmit arról, hogy mit intéztek, intéztek-e valamit...stb.


Olvastam, hogy hátramaradt ingatlantulajdon esetén kötelező a hagyatéki tárgyalás.


Hogy zajlik ez?

A közjegyző értesíti az örökösöket?

Milyen formában? Ajánlott levél?

Mi történik, ha az egyik örökös nem jelenik meg a tárgyaláson (nem kapja meg időben az értesítőt, vagy beteg)?

Kisemmizhetik így a "vagyonából"?


2012. szept. 25. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Azzal folytatodik a hagyatéki eljárás aki intézte és fizette a temetést, jól sejthetően ez nem te vagy. Ő kap az önkormányzattól egy levelet amiben le kell irnia legjobb tudása szerint minden örököst és minden tulajdont ami az elhunyt nevén volt. Ha nem intéz semmi akár elő is vezethetik.

Az örökséget felmérik és lesz egy hagyatéki eljárás ahová már téged és minden érdekeltet hivnak. Ez hónapok alatt zajlik le, lehet akár fél év is.

2012. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Nem én vagyok az örökös, hanem a beteg édesanyám, aki már nem igazán tudja képviselni magát.


"le kell irnia legjobb tudása szerint minden örököst"


Mi történik akkor, ha "legjobb tudása szerint" kihagy valakit? Utánanéznek, ugye? (Igen, a legjobbat feltételezem róluk.)

A két testvérnek nem azonos a születési (vezeték)neve, névről nem egyértelmű, hogy rokonok.


És amit fent kérdeztem:

ha nem megy el valaki a tárgyalásra (de az eljárás költségeinek ráeső részét kifizeti), attól még megkapja az örökség ráeső részét? Nem foszthatják meg ennyi miatt, ugye?

2012. szept. 25. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Valaki aki képviseli azért menjen el, mert akár adóságot is örökölhet, lehet hogy ez csak ott derül ki. Az ingatlan tulajdoni lapból már sok minden kiderülhet ha ingatlanról van szó.

Az örökös szót nem jól irtam, csak a fejemben összefolyik a kettö, tehát a házastársat, a gyermekeket, bankszámlaszámot, ha van végrendelet és van róla tudomása akkor azt is és minden ingatlan vagy ingó értéket. Tehát ha van autó a tulajdonában azt is, mindezeket büntetőjogi felelősség tudatában kell kitöltenie, kihagyni egy testvért pedig értelmetlen.


Ezután jön a hagyatéki leltár, de ha bármyilyen félelmed van érdekeltként adhatsz be kérelmet is, igy biztosan nem hagyhatják ki anyukád. Azért is célszerü lépned mert ha anyukád nem mozgatható feltételezhetően neked kell majd jelen lenned és nevében eljárni.

2012. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az elhunyttal nagyon jó volt a kapcsolat, kölcsönösen segítettük egymást, adósságról nincs szerencsére szó.

Anyukámat biztos elkísérem majd. Mozgatható, szellemileg is teljesen ép, "csak" a beszédkészségét veszítette el, ezért kellek is mellé tolmácsként.

2012. szept. 25. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!