Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhetnek arra hogy a...

Kötelezhetnek arra hogy a hagyatéki tárgyalásra elmenjek 300 kmre? Miért kell hogy pénzembe kerüljön ha meghal anyám? Nem öröklök semmit.

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek, de ha nem vagy ott, akkor adott esetben sokkal jobban ráfizetsz. Azt, hogy mit örökölsz, elöre nem tudhatod, esetleg egy csomó befizetni való marad rád.
2012. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kötődik hozzá érdeked, ne menj el. Nem kötelezhetnek rá, ha csak nem hagyott hátra adósságot, amit megörököltél.
2012. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen adósságot azt örökölnék mert tele van hitellel.de milyen már hogy nekem ez pénzembe kerül hog lemondjak róla? 12 ezer az utazas és egész napom rámegy. Remélem a közjegZőnek nem kell fizetni? Plussz a temetés az megint 12 utazás és még mindenki ram haragszik miért kóztemetés lesz.azt tudni kell anÁm gyerekkoromba folyton azzal zsarolt hogy bead intézetbe és apám nevét kellett aláhamisítqnom miután meghalt hogy minket kisemmizzen
2012. márc. 17. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
A közjegyzönek mindenképpen kell illetéket fizetned, akár elmégy, akás sem, mert az az eljárás dija.
2012. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És nem egy hülye rendszer ez? Hogy még a halála után is én fizessek utána? Mikor kisemmizett gyerekként?

Ennyi erővel ha bárkivel ki akarok cseszni és nincs semmim irok egY végrendeletet hogy ö örököljön aztán majd fizethet a lemondásért???

2012. márc. 17. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Akár tetszik neked, akár sem, ez az egész világon igy van.
2012. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég nqg szemétség hogy nem lehet ingyen visszautasitani.
2012. márc. 17. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Apám akivel nem tartottam a kapcsolatot 20 éve halt meg. Én akkor küldtem egy levelet az eljáró közjegyzőnek azzal, hogy mindenről lemondok. Aztán postán kaptam egy határozatot.

Hívd fel a közjegyzőt. Ha nem változott a jog, akkor megúszod egy ajánlott levéllel.

2012. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írj a közjegyzőnek ajánlott levelet, hogy az elhunyt XY örököse a hagyatékára nem tartasz igényt. Ennyi.Nem kell utaznod.
2012. márc. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!