Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljak, ha be vagyok...

Mit csináljak, ha be vagyok hívva bírósági tárgyalásra tanúként, de nem szeretnék elmenni?

Figyelt kérdés

roma lesz a felperes, tuti elítélik, de félek a rokonságától vagy ismerőseitől hogy utána megtalálnak, vagy elkapnak...

Ja és az áll a levélben, hogy ha nem jelenek meg a tárgyaláson 1000-500000 Ft bírságot kaphatok.


2011. dec. 24. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudod megúszni, csakis komoly hiteles igazolással. Pl kórházban vagy. Ha nem mész elővezettetnek a rendőrséggel. Talán, de ezt nem tom, egy jogi képviselő ügyvéd jár el a nevedben, de szerintem még akkor is ott kell lenned.
2011. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérj zárt tárgyalást. Vagy add be írásban a vallomásod,megjegyezve,hogy félsz a rokonságtól.

Mindenképpen el kell menned,mert elővezettetnek.

2011. dec. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanazt tedd, mintha el szeretnél menni. :)
2011. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tárgyalás elött keresd meg a bírót illetve a jegyzőjét.Mond el,hogy miről van szó.A testi épségedet a törvény sem veszélyeztetheti.Én is voltam hasonló cipőben évekkel ezelött,és nem kellett elmennem.Azt,hogy zárt tárgyalás felejtsd el,mert attól még ők ugyanúgy ott lesznek a folyósón és gondolom tudják,hogy te miért vagy ott.Szóval keresd meg a bírót !!!
2011. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Légy beteg :)
2011. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!