Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tanúként megyek bírósági...

Ha tanúként megyek bírósági tárgyalásra, minden esetben találkozok a vádlottakkal?

Figyelt kérdés

Én vagyok a sértett.


Illetve ha úgy jön az idézés, hogy "tárgyalásra tanúként megidézi", az vonatkozhat tárgyaláson kívüli meghallgatásra is, vagy mindenképpen a nyilvános tárgyalásra?


Sajnos félek a vádlottaktól, vagyis azok kísérőitől. Valszleg lesznek páran.


2010. szept. 4. 23:18
 1/2 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Ha tanúként idéznek meg, kérhetsz védelmet. A védett tanúkat a bíróság zárt tárgyaláson (közönség kizárásával) halgatja meg. Kérheted a rejtve történő meghalgatásodat is (ilyenkor nem kerülsz fizikai közelségbe a sértettel), kérheted az egyéni kikérdezésedet is, ilyenkor a bíró, az ülnökök, az ügyvédek vannak jelen. Ebben az esetben biztosítani kell a lehetőséget, hogy a vádlott is tehessen fel kérdést neked, ezt egy másik helységből technikával oldják meg. Az adataid zártan való kezelését alapból kérheted. A további lehetőségeket kérdezd meg az ügy bírójától, köteles tájékoztatni a lehetőségekről.
2010. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ezeket kinél, mikor kell kérni? Kedden lesz a tárgyalás.
2010. szept. 5. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!