Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az uzsorásokka...

Mit lehet tenni az uzsorásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Uzsorás cigányoktól vett fel 50 ezer ft kölcsönt egy nagyon kedves baráti család. (magyarok) Szégyellték, hogy nehéz helyzetbe kerültek, a feleség szülés előtt volt, a férje építőiparban dolgozik, s nem tudta kifizetni, így lett belőle 100 ezer ft. A következő hónapban ugye megszült a felesége. s akkor meg arra kellett a pénz (ami mellesleg pont 100 volt) Szóval, a lényeg jelenleg 400 ezer ft az adósság. Mi nem tudunk ennyit kölcsön adni, de szerintem senki se. Fenyegetik őket, stb...(kiskorú gyerekeiket elkapják az utcán) Ez már a 22-es csapdája, ha valamennyit meg is adnak a maradék duplázódik. Javasoltam forduljanak a rendőrségre, de állítólag nincs értelme. Mit lehet tenni akkor? Voltak sok helyen, most a helyi önkormányzat próbálja őket kimenekíteni az otthonukból, mivel a jövedelmüket a helyi cigányok veszik fel, s ott tart a dolog, hogy ott vannak egy 3 hónapos babával és 2 másik kiskorúval áram meg víz nélkül.
2009. júl. 30. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
akárki, akármilyen nehéz helyzetben van, ne vegyen fel pénzt uzsorástól...mindenki tudja, h nem szabad, mert ez a vége...inkább menjen rokonokhoz, kérjen valami banktól, keressen állást, stb....lehet, hogy nehéz, de jobb, mintha aput fejbelövetné az uzsorás egy pár év múlva
2009. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj, de senki sem kényszerítette, hogy felvegyen tőlük: "Uzsorás cigányoktól vett fel 50 ezer ft kölcsönt " És felnőtt emberként nem gondolta, hogy mi lesz? Tudta, hogy szülni fog a felesége, akkor meg minek vágott bele? Ki itt a hibás igazából szerinted? Ne haragudj, de nem tudom sajnálni azt, aki magát ilyen helyzetbe hozza...több dolog is bűzlik a leírásodban. Pl. az is, hogy a szülés 100 ezer Ft volt. Persze, abból ha csak az 50-et visszaadta volna és a másik 50-et a szülésre, máris meg lett volna oldva a dolog. Az orvos is megérti, ha valaki nem tud 100 ezret adni, sőt nagyon kevesen adnak annyit.
2009. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az, hogy rosszul tették e amit tettek, ezt már ők is tudják, ráadásul a barátom volt az aki ezt a kölcsönt kérte a feleség nem tudott róla, lényeg, hogy most hogyan tudnak kimászni ebből, mert bajba keverte az egész családot ezt már ő is tudta, de akkor még azt hitte kifizetik a munkahelyén és vissza fogja tudni adni.
2009. júl. 30. 11:44
 4/17 A kérdező kommentje:
Lényegében az érdekelne, hogy én kértem menjen a rendőrségre, valóban nincs értelme?
2009. júl. 30. 11:45
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Rendőrséghez nincs értelme fordulni, egyébként az uzsorás szerződés mint az itteni esetben is semmis szerződésnek minősül, tehát a bíróságon érvénytelenség címén kérhető a semmisség megállapítása. Ez lehet egy megoldás, ha keresetet adsz be a bíróságon és kéred az érvénytelenség megállapítását, a rossz hír az, hogy illetékköteles az eljárás, valamint a pereskedés ki tudja meddig húzodik el.

Rendőrséghez maximum a komoly fenyegetések miatt fordulhatsz.

De javaslom keresd fel az ottani bíróságot és a panasznapon add elő, és ott segítenek.

2009. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Bíróság. Legközelebb meg akkor inkább a provident.
2009. júl. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Hiába megy el a bíróságra vagy akár a rendőrségre,gondoljátok,hogy a cigányok ezt jó szemmel néznék?És ha a bíró azt mondja,hogy semmis a szerződés,és nem kell visszafizetnie,szerinted a törvényt a cigányok betartják???Szerintem,még nagyobb baja is származhat belőle...Nem szabadott volna tőlük pénzt kérni, nem kellett volna 100 ezret fizetni a szülésért(nekem sok olyan ismerősöm van akik semmit nem fizettek,és mégis egészséges szép babát hoztak a világra orvosi segítséggel)de ezen már nem tud változtatni...Talán próbáljon meg valamelyik banktól felvenni személyi kölcsönt,és fizesse ki az uzsorást(ők úgysem hagyják annyiban a dolgot)...Persze a kérdés az,hogy kap-e kölcsönt a bankoktól vagy ott is BAR listás.
2009. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Persze, hogy nem hagyják annyiban, de ez a megoldás elvileg. Az más kérdés, hogy attól még elkapnak majd a sötét utcán, mert őszintén én sem nézném jó szemmel, hogy kölcsön vesznek tőlem, tudva, hogy mi az az uzsora, és mi lesz belőle, aztán elmegy a bíróságra sírni és még az is úszik, amit adtam.
2009. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
66%
Én ismerek uzsorás romákat,jobb ha nem viszitek be az ügyet a fakabátokhoz,utána megforgatják nem csak azt a családot,de még titeket is,ezeket nem érdekli semmi,hogy ki kicsoda,nem érdemes velük b*szakodni,itt nálunk a rendőrök is fosnak tőlük,mondom nekem van egy két ilyen roma haverom azért tudom,egy megoldás van csak rá,akármi van nem szabad tőlük pénzt kérni.
2009. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok nekik, szép kis tanulópénzt fizetnek. Rendőrséget nem ajánlom semmiképp.

Nem tudom melyik megye, javaslom a cigányvajda megkeresését, ha korrekt akkor el tudja intézni, hogy legalább ne duplázódjanak a tétek. Ha nem menne akkor a borsodi cigányvajdát keressék fel, Lakatos Attilát, ő próbál segíteni, közbenjárni a magyar családokért, ilyen sanyargatásos ügyekben.

2009. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!