Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelem - ha egy...

Fogyasztóvédelem - ha egy boltban vett árut a kifizetés után, de még a kézhezvétel előtt ellopnak, az kinek a kára?

Figyelt kérdés

Nem velem történt az eset, csak előttem, de akár velem is megeshet hasonló, ezért érdekelne a dolog.


Adott egy húsbolt. A vevő vett valamilyen húst. A pénztárnál fizetett, kifizette a vételárat, majd megkapta a pénztárostól a visszajárót. Eközben a pulton elő volt készítve a megvásárolt hús. Miközben a vevő rakta el a visszajárót, valaki megfogta a pulton lévő húst, majd elszaladt vele.

Nagyon éhes lehetett, ha ilyenre vetemedett, nem tudom végül elkapták-e a tolvajt, ez már nem rám tartozott. Egyben nagyon szomorúnak is tartom a dolgot.


Ilyen esetben ki a felelős a lopásért?

A bolt, vagy a vevő?


Ami tény, hogy a vevő meg sem fogta a kifizetett árut, hozzá sem ért ahhoz, épp a visszajárót tette el, miközben ellopták a bolt pultjáról.



2012. szept. 1. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem a bolt


anyukám abc-ben vásárolt, és a kifizetett árut dobálta a pénztáros a háta mögé, ahol még az előző vevő pakolt.

anyu tejfölét is elvitte tévedésből.

a pénztáros védekezett, hogy kifizette, és ő hátra rakta. de anyu kért még egy tejfölt, mivel kifizette, és nem az ő hibája volt, hogy a pénztáros a 2 vevő áruját összedobálta.

2012. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erről az üzlet nem tehet.Ez olyan mintha az utcán kikapják a szatyrodat a kezedből és elfutnak.Arról sem tehet senki.Sajnos ilyen világot élünk.
2012. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból onnantól fogva a tiéd, hogy beleraktad a kosaradba.
2012. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tette be a kosarába a vevő (hozzá sem ért), ott volt a bolt pultján még, csak éppen kifizette, mikor ellopták.
2012. szept. 1. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Most tulajdonképpen mit is akarsz ezzel?Kártalanítást?Vagy bejelentést a Fogyasztóvédelemhez?Mert nem értem teljes egészében.A vásárlót megkárosította egy tolvaj,pontosabban kiszaladt a hússal az üzletből.Ennyi.Ezért senkit nem lehet felelősségre vonni.Mindentől függetlenül a hentes lehetett volna olyan gáláns üzletember,hogy a károsultnak a kezébe nyomja ugyanazt az árut ajándékba.Gondolom nem verte volna földhöz a 'kiadás.
2012. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az áru tulajdonjoga a fizetéssel száll át. Ergo, ha a pénzt átadtad az áruért cserébe, de a dolog még pl a pulton van, az attól már a tiéd, ergo a te károd.
2012. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem a vevő kára,

a bolt nem GONDOSKODOTT at áru védelméről, amig a vevő át nem veszi.

amig oda nem ér a pénztártól a pultig.


Gondolom, kapott a pénztárnál blokkot.

No, én azt lobogtatnám, hogy itt a blokk, ide a húst !!!!

2012. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!