Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem akarnak kifizetni, mit...

Nem akarnak kifizetni, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja megszűnt a munkaviszony,bejelentve nem voltam.Fizetésemet nem akarják odaadni.+ kitalálták,hogy Én tartozom. Hozzátéve hogy hosszútávú munkáról volt szó és egy hetet kellet dolgozni utána,nem is hívtak.

2012. márc. 30. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a munkaügyi bíróságra, mást nemigen tehetsz.
2012. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat. Ha nem voltál bejelentve, még ezt sem teheted. Viszont így ők sem követelhetnek tőled semmit. Keress egy rendes munkát. Sajnálom.
2012. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Ha bizonyítani tudod, hogy ott dolgoztál, nagyon el tudják kaszálni őket. E-mailezés, képek telefonnal, ahogy dolgozol, beosztások, tanúk, stb. A munk.ü. bíróság most nagyon az emberek oldalán áll ilyen esetekben.
2012. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

,,Bocsánat. Ha nem voltál bejelentve, még ezt sem teheted. Viszont így ők sem követelhetnek tőled semmit. Keress egy rendes munkát. Sajnálom."


Ezzel az erővel ,ha soha nem jelentenek be akkor Én soha nem jelenthetem fel életem során azt a sok kinemfizető vállalkozót,de Ők mindent megtehetnek?


Keresek munkát de nem találok.Az meg hogy rendes munka?Mind jóhiszeműség kérdése.Tudom bizonyítani fényképpel,hogy adott munkán voltam kinn.

2012. márc. 30. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ezzel az erővel ,ha soha nem jelentenek be akkor Én soha nem jelenthetem fel életem során azt a sok kinemfizető vállalkozót,de Ők mindent megtehetnek? "


Ez van. A bejelentés téged is véd, és őt is. Ennek a jogi védelemnek az ára az adózás...

2012. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ember mit nem lehet azon érteni,hogy hosszútávú munkáról volt szó,ami bejelentéssel egybeértve volt szóban letárgyalva.Én honnan a francból tudtam volna hogy 1 bacott bejelenteni . 2 .hogy egy hétig kellek és még ki se akar fizetni?
2012. márc. 30. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor tehát ha jól értem, te egy rendes munkára jelentkeztél, amiről szóban megállapodtatok, de az első hét után felmondtak neked, és nem akarják kifizetni azt az egy hetet? Akkor bizonyítani nehéz lesz, de feljelentheted őket.
2012. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam a helyszíni munkánál(nem szeretném megnevezni a szakmát) lett készítve kép,amit nem tud letagadni,hogy dolgoztam ott.Nem felmondott a tetü egy hét után hanem amikor reggel kellett volna menni közölte ,hogy mára nincs munka és majd holnap reggel jön értem.Erre egy hét is eltelt,hogy jajj még tavasz van nincs annyi meló de majd akkor még itt a 7 vége,melózni(akkora van).Csakhogy nem jelentkezett,a tulajok sz*rnak rá hogy fel lesznek jelentve(remélem sikeresen),és ez a ,,fönök" meg szarik rá,hogy kihozza a pénzem.Mindig csak az igérgetés megy,vagyis máig amikor is közölte(fönök,nem tulaj!) hogy nem hajlandó kifizetni lesz*rja és így jártam!Azért nem hinném,hogy 40ezret csak úgy lehet hagyni,így napról napra élve...
2012. márc. 30. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:

munkaszerződés se volt a kezedben?

anélkül még egy kalapácsot sem vennék fel ( m.helyi balesetről nem is beszélve)

2012. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!