Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarnak kifizetni?

Nem akarnak kifizetni?

Figyelt kérdés
3 hónap próbaidőre fölvettek 1 céghez dolgozni.5 nap után felmondtam,megkaptam a papírokat,de kifizetni nem akartak.Kifezetésről szóló papírt nem írtam alá,azt mondták pár nap múlva utalják,de az már letelt.Mit tegyek ha nem fizetnek?
2011. jan. 12. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Be voltál egyáltalán jelentve?

Írtál alá munkaszerződést, illetőleg megkaptad a saját példányodat?

2011. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha volt munkaszerződésed (márpedig a papírokat megkaptad), akkor jár az 5 napnyi fizetés, hiszen ahogy a Munka Törvénykönyve mondja, elvégzett munkáért munkabér jár, és ettől törvényesen eltérni nem lehet.

Kérdezd meg - lehetőleg vedd fel a beszélgetést, és erre figyelmeztesd a munkáltató képviselőjét is! -, hogy mikor utalják, ha addig nem utalják, akkor akár bíróságra is mehetsz, már ha megéri.

Jól tetted, hogy nem írtad alá, hogy megkaptad a pénzt, ha nem kaptad meg.

2011. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Be voltam jelentve,volt munkaszerződés is.Nekem az a fura,hogy miért nem tudnak 1 ilyen számukra jelentéktelen összeget kifizetni napok alatt?
2011. jan. 12. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egész egyszerűen kényelmességből.

Mivel a munkaszerződésedben az áll, hogy minden hónap 10-dikéig kötelesek utalni, ezért ők élnek abbéli jogukkal, hogy - mivel már 12-t írunk - fogják magukat és a jövő hónap 10-ig utalják neked a lóvét.

Ha lülső cég csinálja náluk a bérszámfejtést, akkor meg pláne, a te - bocsi, de alacsony összegű fizud miatt - nem fognak külön azon dolgozni, hogy elküldjék külön a papírjaidat a bérszámfejtésre, hanem várnak vele, mert megtehetik.Ezt hívják bürokráciának.

Velem is eljátszotta már egy volt cégem ugyanezt, ráadásul nem is kis összeggel, mivel hó közepén jöttem el tőlük, mikor megkerestem őket, hogy ugyan mi lesz már? azzal jöttek, hogy mivel ők nem Tb-kifizetőhelyek és saját bérszámfejtésük sincs, így várni kell.

2011. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*Tb kifizető hely

Egyesszám.

:))

2011. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 86tibike válasza:

5nap béréért nem éri meg semmit tenni sajna ez van

Költsék gyógyszerre

2011. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!