Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetik a cigányozást?

Büntetik a cigányozást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 09:03
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
100%

nem az a nevük hogy cigány?

Hát akkor.

2010. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
56%
sajnos ha `buntetik` akkor is sokat hallom...
2010. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:
100%
nem szabad azt mondani h cigány azt kell mondani rohat teves gecci cigány
2010. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég jött egy levél az önkormányzattól. valami kissebbségi választási cucc, ahol be lehetett jelölni, hogy melyik kissebbség tagja vagyok (egyiké sem).

Ott cigány volt. Szóval valószínűleg nem büntetik, ha egy hivatalos levélben is cigányt írnak. Mert az. Nem roma meg hasonló, hanem cigány...

2010. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Szokták mondani, hogy nem illik a cigány szót használni, mert ennek valami etimológiailag negatív tartalma van (az eredeti jelentése nem pozitív, de most nem jut eszembe, mi). Ennek ellenére ők maguk a cigány és a roma szót egyaránt használják magukra, így szerintem sem sértő a "cigány" kifejezés.

De valakit azért hátrányosan megítélni, mert cigány, nem csak büntetendő hanem emberileg, etikailag elfogadhatatlan.

2010. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy csak akkor büntetik, ha negatív környezetben fordul elő. Ugyanúgy, mint a zsidókkal kapcsolatban. Jó zsidó van, ha rossz zsidót mondasz, akkor rasszista vagy.


"etimológiailag negatív tartalma van" - majd kitalálnak valami új nevet, de egy idő után annai is negatív tartalma lesz, a mögötte állók majd tesznek róla.

2010. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

lehet, hogy bűntetik, de akk azt lehet mondani, h büdös cigó, ha meg elővesznek, akk a cigire gondoltál és kész


am meg lehet h nem ide kapcsolódik, de érdekes nagyon, hogy csak a magyarokat birják bűntetni, ha meg cigókat dugnak a dutyiba, akkor ott csak gyúrnak, pedig inkább bányába kéne levinni őket követ törni, de akkor meg "jaajjj, szegény rabok, nekik is van joguk gyúrni, meg netezni, meg tévézni" (igaz, hogy otthon még a villany sincs bekötve XD


na, a lényeg h utáljuk a cigányokat és ezt nem érti meg a pesti irodista és jól leb@ssza a fejünket, amiért kiközösítjük magunk közül :@

2010. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
emelem buntetik
2010. aug. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Makikaa ***** válasza:

Nem büntethetik!

Egyszerűen az a gyűjtőnevük Magyarul. Cigányul meg ők romáknak hívják magukat. De nem büntethetnek érte, azért, mert törvényekbe van iktatva, hogy senki sem köteles más nyelvén beszélni, azaz, jogod van Magyarországon a saját anyanyelveden beszélned, és ha egyszerűen a Magyarban nincs benne az a szó, hogy roma, akkor jogosan cigányozod le a cigányt és kész. Majd én meg megharagszom, ha

Amerikában, vagy Angliában Hungarian-nek szólítanak, vagy stb... :D

2010. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
akkor a magyarok legyenek GÁDZSÓK!!!!! legyen ez a gyüjtő nevük! GÁÁÁÁÁDZSÓÓÓÓÓÓÓÓÓK!!!
2010. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!