Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetik a cigányozást?

Büntetik a cigányozást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 09:03
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
83%

> Miért büntetnék? Őket nem büntetik?


Ismered azt, hogy Kettős Mérce?

Pl.: vhol megpofoztak egy cigányasszonyt (nem tom, melyik városban), nekik hónapokig előzetes + letöltendő börtön.

Kozák Rajmund meg agyonverte az iskolástársát és szabadlábon védekezik?


Sorolhatnánk.

2009. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
95%

Igen, büntetik.

Mondjuk azt, hogy; bodzagyűjtögető (cigány)

2009. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
91%

amúgy én nemtudom, haverokkal beszélgetek ki sem kell mondanom h cigányokról van szó...."betörtek oda is...ugye tudjuk hogy már megint kik".......


És milyen érdekes, ennyit mondok csak, mindenki érti miről beszélek!:)

2009. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
73%

A cigány szó eredetileg "vándor tolvaj"-t jelent, ezért nem illik a használata. De én is ezt használom, mert több cigány ismerősöm így nevezi az etnikumot, és milyen jogon hívnám őket máshogy, mint ők magukat?

A cigányozás nem ez, hanem amikor valakinek a cigány (roma) mivoltát összekapcsolod azzal, hogy mit csinál és mit nem csinál; vagyis a rasszizmus cigányokra vonatkozó válfaja. Elvileg minden rasszizmus büntetendő.

2009. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
91%

Ha sok kissebségipecsenyét eszel, akkor ne hányj romakereket, mert rókázni fogsz...


(Lángszórót nekik...)

2009. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim válasza:
100%

NEM!

elvileg nem büntetik szoval nyugodtan megteheted ...ha van merszed mert ha ezt egy cigány meghallja már azt mondja hogy rasszista vagy és megver érte!de jogod van ezt mondani mert nem csúfolodás ez a saját fajtájának a neve és amugy szolásszabadság van!


jah amugy vannak cigány ismeröseim és azok nem zugnak érte fikarcnyit sem!ugy hivom aztan kész!mert az!


de hogy bezzeg minket meg lemagyaroznak...hát én ezt nem birom tovább!!!...:)

2009. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
elöttem szolok közt van egy felsorolo....hmm nos a szinesfémtolvajba bele tudnék kötni:D
2009. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim válasza:
Ha a törvény nem is bünteti, a kedves ROMA ÁLLAMPOLGÁRÚ KISEBBSÉG EGY TAGJA biztosan nem díjazza. Tapasztalat...buli,a csaj odajön elkezd anyázni, mondom neki menj innen cigó---> 8 napon túlgyógyulóval megúsztam az estét( arccsont törés, részleges agyrázkódás)
2009. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

A cigány szó végleg be lesz tiltva?

Jókai; A cigánybáró helyett romabáró?

-Cigányszerelem(operett) helyett romaszerelem?

- cigánypecsenye helyett romapecsenye?

és így tovább.

- Lehet, hogy megérjük

- Vagy mindannyian úgy végezzük mint Szögi Lajos, Marian Cosma és a többi áldozat?

2009. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim válasza:
68%
Miért büntenék.Néz pölö: Országos cigány önkormányzat..hivatali személynek nyilván nem lehet cigányozni...
2009. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!