Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetik a cigányozást?

Büntetik a cigányozást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 09:03
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
96%

"Nem cigány, hanem roma."


de ha cigány hogy szólítsam? amikor cigány. A romák nem tudom honnan jöttek, de ilyen nincs Magyarországon, szerintem. azért mert hírnevet szereztek a cigány szónak, társadalomnak, arról nem mi tehetünk, hanem ők.


érdekes hogy Amcsiban egyből mondjuk hogy fekete bőrű elkövető stb... és nincs gond. Magyarországon meg félnek(vagy tiltják vagy nem tudom mi van) azt mondani hogy cigány nemzetiségű az elkövető.

2009. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
15%

"de ha cigány hogy szólítsam?"


.... A magyart hogy szólítod?

"Hé magyar!"


Megszóltnak jó minden esetben a "hölgyem, uram, vagy asszonyom".


"A romák nem tudom honnan jöttek, de ilyen nincs Magyarországon, szerintem."

... akiket cigánynak titulálnak, ők a romák.


"azért mert hírnevet szereztek a cigány szónak, társadalomnak, arról nem mi tehetünk, hanem ők."

....részben. Gondold csak végig, bezárták szinte az összes bányát, ahol dolgozhattak, őket meg segélyekkel szélnek eresztették.

Sok munkahely már a látványuknál nemet mond egy-egy roma munkakaresőnek.

Ha magyar is jelentkezik, akkor a legtöbb hely nem foglalkoztat romát.

Nagyon híresek vagyunk a rasszizmusunkról, még a nem létező "Pirézeket" is utálják nagyon sokan.



"érdekes hogy Amcsiban egyből mondjuk hogy fekete bőrű elkövető stb... és nincs gond."

...de volt! Csak ők már felébredtek egy kicsit.



"Magyarországon meg félnek(vagy tiltják vagy nem tudom mi van) azt mondani hogy cigány nemzetiségű az elkövető."


A tolvaj, a gyilkos, -az tolvaj és gyilkos a faji, vallási és egyéb titulus nélkül is.

Ha valaki öl, tartozzon bárhova, ki kell szabni rá a méltó büntetést. Ennyi.

Minden élőlénynek joga van az élthez, és az ember bánásmódhoz.



12:44

2009. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
7%

Jav.


Minden élőlénynek joga van az élethez, és az emberi bánásmódhoz.

2009. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
83%

Kedves "A válasz megírásának időpontja: ma 13:03",


Te honnan jössz, a Rózsadombról, vagy a Szabadság-hegyről?

Költözz Borsodba, vagy Hevesbe néhány hétre a családoddal, hű Jobbik-fanatikus lennél napokon belül.

2009. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
80%
13:03-as! Magyar nyelven "cigány"-nak hívják ezt a népcsoportot. A "roma" kifejezés az ő nyelvükön van, és úgy tudom, felnőtt férfit jelent. Én Magyarországon élő magyar vagyok, miért hívjam őket a saját nyelvükön bárhogyan is? Beszéljenek ők magyarul, ha már itt élnek. Érdekes, a többi nemzetiséggel nincs ilyen gond, sőt, az egyéb külföldiekkel sem.
2009. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
83%

"Minden élőlénynek joga van az élethez, és az emberi bánásmódhoz."


igen a magyarok ezt nem kapják meg, a saját országukban.


szerintem neki igaza van: "Te honnan jössz, a Rózsadombról, vagy a Szabadság-hegyről? "


sajnos aki szomszédságban él velük, azok reálisabban látják a dolgokat, mint azok akik, messze,messze tőlük.


ha majd minden nap a házat kell figyeltetned, felügyelned hogy ne vegyen "kölcsön" valami cuccodat... akkor megértenéd.

ja a kutyát nem hagyhatom itt ,mert ha bejön a kerítésemen(véletlenül bemászik az alma fa alá) belül és szét marcangolja, akkor én megyek börtönbe.

2009. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
74%
Mond azt helyette hogy mezei négerek, azt lehet.:D
2009. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
88%

cigány helyett használatos szavak, amikbe nem lehet belekötni:


-tücsök

-rétinigger

-ork

-feketelábú

-mexikói

-norvég

-hiperpigmentált

-szinesfémtolvaj

-raj

-dzsippó


és még lehetne sorolni! tualjdonképpen ha ezeket mondod akk nemcigányozol, mégis értik mire gondolsz...

2009. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
73%
Miért büntetnék? Őket nem büntetik? Nekik mindent szabad! mi leszünk kisebbségben, nem ők! Ha itt annyira rossz nekik, akkor miért nem húznak el másik országba?
2009. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
61%
a "brazil gépsort" miért szidjátok...
2009. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!