Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetik a cigányozást?

Büntetik a cigányozást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 09:03
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
82%
és igy romakerék kisebbségipecsenye romaútra tévedt stb stb...:D
2009. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
10%
Igen, természetesen büntetik. Itt magyarországon mindenki egyenrangú. Nincs roma, cigány, csak Magyar állapolgárság van.
2009. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Írnám, hogy akkor büntessék a cigányozást, mikor azt is büntetik, hogy a cigányok parasztozzák a magyarokat, egyéb jelzőkkel illetik, amiket nem írnék le, mert nagyon nem a szintem. De ez így sem jó. Hiszen a cigány megnevezés helyes, nem hiszem, hogy sértő. Irodalmunkban is sok számtalan példa van, ahol így nevezik őket (pl. Egri csillagok). Én sem sértődöm meg, ha magyarnak hívnak, hiszen magyar vagyok. (Még azon sem sértődöm meg, ha leparasztoznak... Inkább, mint dologtalan cigány legyek. és különben is értelmi szinthez mérem.) Szóval nem értem, nekik ez miért sértő... Nem tudnak már mit kitalálni, hogy rasszizmus miatt lehessen kiáltani...
2010. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim válasza:
egyet értek az előttem szólóval abban,h a cigány szó nem sértő.Én is cigány lány vagyok,de engem kifejezetten az zavar,ha valaki azt mondja cigány,majd pedig helyesbít,h elnézést roma.Uyan már a cigány szó nem fertőző és nem degradáló.A cigányok között is vannak jó és rossz emberek .Ennyi.Nem szégellyem,h cigány vagyok,de teszek is érte,h a normális cigányokat képviseljem.Aki nem cigány arra pedig sose mondom,h magyar,mert a magyarországi cigányok is magyar emberek az állampolgárságuk miatt.A cigányok azt mondják arra aki nem cigány,h gádzsó.Ez pedig szintén nem sértő,csak cigányoknál így hívják,ennyi.
2010. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

lehet cigányozni??????


Már bocs de akkor minek nevezzem ezeket a férgeket? A Cigány kifejezés nem épp a népcsoportjuk neve? Már azt is törvény írja elő hogy ezentúl nevezzem őket csúszómászóknak?

2010. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"Igen, természetesen büntetik. Itt magyarországon mindenki egyenrangú. Nincs roma, cigány, csak Magyar állapolgárság van."



Egyenrangú nem akarsz lenni velük?

2010. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
hát mát hogyne büntetnék?! de ha a cigányok magyaroznak akkor azt nem!
2010. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:
Nincs Roma.Cigány és kész!400 éve is cigány volt most is az.Gyurcsány meg mehet ahova akar.Majd akk nem fogok cigányozni ha már a létezésük emlékét is eltöröltük.
2010. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
a holokauszttörvény után a következő lépés a cigánytörvény...
2010. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim válasza:
én citruskáknak vagy IQbajnokoknak hívom őket xD
2010. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!