Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véletlenül kétszer utalták át...

Véletlenül kétszer utalták át a fizetésem. Lehet belőle valami bajom, ha nem adom vissza a pénzt?

Figyelt kérdés
A volt munkahelyemről van szó, és ez az összeg csak pár nap után járt amit a felmondási idő alatt abban a hónapban még le kellett dolgoznom, nincs az egész húszezer forint sem. Ezt utalták el kétszer is, most pedig kérik vissza. Gondolom azért tévesztették el, mert ilyen kevés pénzről van csak szó. Ez egy nagy multicég egyébként. Vissza adjam?

2012. júl. 26. 10:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%
Én nem vagyok jogász, de józan paraszti logikával, és erkölcsi érzékkel nem értem, hogy miért kéne visszafizetnie. Mi köze van hozzá, hogy a cég hülye volt? Az a cég baja...
2012. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Én nem vagyok jogász"

Igen, ez a válaszodból látszik is. :-D Nem bántani akartalak, bocs.


Azt a pénzt vissza kell fizetni, mert véletlenül, valakinek a tévedése miatt, ELLENSZOLGÁLTATÁS NÉLKÜL került ehhez az emberhez. A tévedéseket, jogtalan állapotokat pedig az eredeti állapot helyreállításával lehet korrigálni.


Lehet vitatkozni azon, hogy ez ki szerint helyes, és ki szerint nem, de a jog szerint az ilyen kifizetéseket vissza kell utalni. Mint ahogy MINDEN téves átutalást, kifizetést vissza kell fizetni feladónak/kifizetőnek.

Akkor is, ha nem tetszik.


Ha a jogalany (aki a kifizetést kapta) nem tesz eleget a visszafizetési kötelezettségnek, a károsult (a kifizető) polgári peres eljárásban követelheti vissza a pénzét. Mivel itt a jogtalan kifizetés ténye hitelt érdemlően bizonyítható (azaz a pénz már nem járt volna, de a jogalany azt átvette) a bíróság tárgyalás nélkül hoz határozatot, melyben kötelezi a jogalanyt az eredeti helyzet helyreállítására (azaz a pénz visszafizetésére).

Ha ennek a jogalany a határozatban foglalt határidőig nem tesz eleget, akkor ellene végrehajtási eljárás foganatosítható, amelynek költségei is a jogalanyt terhelik.


Magyarul jobban jársz, ha visszafizeted, különben fizetheted az eredeti összeget, a kamatokat, az eljárási díjat, és a végrehajtási költségeket is.

2012. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Sajnos muszáj vagy visszautalni a plusz összeget.


Ugyanez esett meg itt valakivel, hogy a keresetet kétszeresét utalták el neki tévedésből, csak nála diákszövnél. Nem utalta vissza a pénzt, kapta a százezren felüli összegről szóló (kamatok meg mindenféle díjak miatt lett ekkora az összeg) követelést egy behajtócégtől.

2012. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2012. júl. 27. 07:10
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! 11-es vagyok. Továbbra is azt mondom, hogy ne fizesd vissza. Ha a jogszabály szerint vissza kéne, akkor ott valami nagyon nagy gáz van a jogszabállyal, és ebből inkább csinálj országos botrányt, hogy az ilyen abszurd jogszabály megváltozzon.
2012. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

" Ha a jogszabály szerint vissza kéne, akkor ott valami nagyon nagy gáz van a jogszabállyal"


Tehát ha valakivel van egy szerződésem, és valamilyen okból nem a szerződésben foglaltaknak alakulnak a dolgok, akkor abszurd az a jogszabály, amely a szerződésben foglaltaknak megfelelően igyekszik megváltoztatni az állapotot.

2012. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Shai-Hulud ***** válasza:

A jogszabályokat AKKOR IS be kell tartani, ha azok ésszerűtlenek, logikátlanok, vagy akár igazságtalanok.


Lehet küzdeni bármilyen fórumon a jogszabály megváltoztatásáért, de ettől függetlenül amíg az hatályos, addig KÖTELEZŐ betartani, ellenkező esetben a törvény büntetést ír elő.


Még akkor is, ha szerinted igazságtalanul.

2012. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen hiba a jogszabályokkal. Természetes kellene legyen a visszafizetés. Vagy szerinted az igazságos, hogy a semmiért fizettek, mégha az tévedésből is történt?
2012. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11-s vagyok. Csesszétek meg, Kérdező NEM LOPOTT, és NEM SZEGETT szerződést. Arról ő nem tehet, hogy a cég hülye, olyat meg nem hiszem, hogy beleírtak volna a szerződésbe, hogy a cég hibáiért a Kérdező felel. Neki az volt a kötelessége, hogy elvégezze a munkát, a cégnek, meg hogy a munkabért kifizesse. Arról semmilyen szerződés nem szólt, hogy nem fizethet TÖBBET. Kérdező tök jogszerűen kapta a pénzt,hisz ő NEM SZEGETT SEM TÖRVÉNYT, SEM SZERZŐDÉST, és bár valóban nem vagyok jogász(Apám az, és talán hülye sem vagyok.), komoly összeget tennék rá, hogy a törvény szerint sem tehetne a cég semmit(Ennyiért amúgy sem fog.), úgyhogy legalább ha kifejezetten nem kérik, legalább akkor ne fizesd vissza! Nyugtass meg kérdező, hogy nem fizeted vissza! KÉRLEK!
2012. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha meg a bank volt hülye, akkor miért nem a bankot pereli a cég???!!! Hagyjuk már...
2012. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!