Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véletlenül kétszer utalták át...

Véletlenül kétszer utalták át a fizetésem. Lehet belőle valami bajom, ha nem adom vissza a pénzt?

Figyelt kérdés
A volt munkahelyemről van szó, és ez az összeg csak pár nap után járt amit a felmondási idő alatt abban a hónapban még le kellett dolgoznom, nincs az egész húszezer forint sem. Ezt utalták el kétszer is, most pedig kérik vissza. Gondolom azért tévesztették el, mert ilyen kevés pénzről van csak szó. Ez egy nagy multicég egyébként. Vissza adjam?

2012. júl. 26. 10:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szerintem csalás kategóriája de egy jogász biztosan jobban megmondaná!


Már volt pár ilyen ügy amikor rossz helyre utaltak nagyobb összeget bankszámlánál és a csávó gyorsan elkezdte költögetni aztán nagyokat pislogott hogy jaj ő nem tudta hogy ezt nem szabad... A törvény az törvény!!! Vissza kellett fizetnie és eljárást indítottak ellene!


Nem kérdés hogy add vissza!

Most már ha a lelkiismereted nem is ezt diktálta de hidd el hogy a bíróság úgyis visszaadná csak sokkal több pénzedbe kerül és még priuszod is lesz...

2012. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Húszezer forintért el fognak menni a bíróságra?
2012. júl. 26. 10:23
 4/23 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Nem nagyon kell bíróságosdit játszani, ilyen esetekben a bírói döntés az irodában 2 perc alatt lezajlik - te pedig megkapod az ügyvédi felszólítást (ha megkapod), a következő lépés viszont a végrehajtó, ahol már a végrehajtás díját is beszedik tőled.


Úgyhogy kizárólag csak rosszabbul járhatsz, ha nem fizeted vissza.

2012. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem csalás kategóriája de egy jogász biztosan jobban megmondaná! "


Én sem vagyok jogász, de ez inkább jogtalan elsajátítás.

2012. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Sok ilyenről hallottam, ha észreveszik és szólnak neked akkor azt vissza kell fizetned. De ha nem veszik észre akkor tartsd meg.
2012. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez jogalap nélküli gazdagodás. Fizetési meghagyást indítanak ellened (ami nemperes eljárás), majd a végrehajtó díját is fizetned kell az illetékeken túl.
2012. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Vissza adnod nem kell, csak ha felszólítanak erre. Amennyiben nem veszik észre a tévedésük a pénz a tiéd.
2012. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Húszezer forintért el fognak menni a bíróságra?"


Ha elmennek és a pert nyerik, a bírósági költséget is te fizeted.

2012. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Egy ismerősöm leány nagykorúvá válása után is küldték folyamatosan a családi pótlékot.Két év után rájöttek,kamatos kamattal vissza kell neki fizetni.
2012. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!