Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennyire aljas lenne az ügyinté...

Ennyire aljas lenne az ügyintéző, vagy ez a kötelessége?

Figyelt kérdés
Bérpótló juttatásban részesültem egy évig (22.800 Ft)mint regisztrált álláskereső.Sajnos eredménytelenül.Közeledett az egy év és nekem a kötelező 30 napomból csak 14 napom volt amit igazolni tudtam az Önkormányzat felé.Ekkor az ügyintéző közölte,hogy ha nem tudom a fent maradt 16 napomat valamiképpen megoldani,akkor a bérpótló juttatásra nem leszek jogosult,így azt megvonják.Írtam egy kérvényt melyben kértem az illetékes Szociális Osztályt,hogy legyenek türelemmel,mert ilyen hamar nem tudok alkalmi munkát szerezni,nem olyan egyszerű az,és két gyereket nevelek egyedül,és nem az én hibám,hogy nincs még alkalmi munka sem...Ezt a kérvényt személyesen vittem be,az ügyintézőmhöz,aki elolvasta ott helyben és egy árva szóval NEM MONDTA,hogy miért nem próbálok HÁZTARTÁSI MUNKÁT VÉGEZNI,illetve ahová járok takarítani,miért nem kérem meg a hölgyet,hogy jelentsen le a NAV-nak,mert a törvény szerint ezt elfogadják a 30 nap kötelező foglalkoztatás keretében.A lényeg,hogy ő nem tájékoztatott erről,a pénzt meg megvonták.Lehet ennyire aljas valaki,ha lett volna rá megoldás?Tudta jól,hogy nagy szükségem van a pénzre,nem csak magam miatt, hanem a gyerekeim miatt is,és mégsem szólt.
2012. júl. 22. 16:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"1/

-Igen tudta,mivel azt nem írhattam a kérvényem indoklásába,hogy kizárólag a családi pótlékom van a saját és a gyermekeim eltartására,melyből a csodával határos módon még egy garzonlakást is fent tudok tartani.De még mielött azt hinnéd,hogy százezreket keresek,tévedsz.Annyit keresek,hogy a gyerekeimet eltudom tartani,és egyenlőre nem kerültünk az utcára.Ha ez bűn,akkor bocsánat.:(((( "


Akkor mégis dolgoztál? Be kellett volna jelenteni. (ez kb. 1000 Ft körül lett volna és a "foglalkoztatónak" egy fillér "terhébe" nem került volna. Így, hogy ezután nem fizetik a 22800-at a legalitás útjára léptél.


"2/Látom nem munkanélküli vagy,mert akkor jobban tisztában lennél a lehetőségekkel.A 30 napról természetesen tájékozattak,csak hiába,ha még alkalmi munkaerőre sincs szükség,mert az is járulékköteles.

3/Akkor te valami csodakörnyéken laksz,ahol ismeretlen fogalom a tömeges munkanélküliség.Én Budapesten. "


Minden legális munkahelyen kell fizetni járulékot.

Ha falun laknál akkor azt mondom OK, de Pesten azért el lehet helyezkedni.



Mia végzettséged? Hány éves vagy? Mióta vagy munkanélküli?

2012. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
És még hozzátenném, hogy hogyan lehet az, hogy az önkormányzat kötelezően nem rendelt be közmunkára egy évig? (Pesten főleg)
2012. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Akkor mégis dolgoztál?


Heti 2x6 órában,takarítottam,bevásároltam,főztem, és egy 89 éves idős nénire vigyáztam.De mint említettem,a kedves ügyintézőm ezt tudta,és mégsem szólt,hogy ezt "háztartási munkaként"kellene lejelenteni, annak aki foglalkoztat,és ez így teljesen legális.Mélységesen sajnált,hogy nem tudok alkalmi munkát sem szerezni(több száz munkanélkülivel együtt)de nem tud mit tenni-mondta.


"Minden legális munkahelyen kell fizetni járulékot"


Persze,hogy kell,és pontosan ezért nem jelentenek le ha alkalmi munkaerőre van szükségük egy-egy napra.Inkább reszkíroznak sok helyen hidd el nekem.


"Ha falun laknál akkor azt mondom OK,de Pesten azért el lehet helyezkedni"


Nézd,nem akarok erről vitát nyitni veled,de törődj bele,hogy Pesten sincs sem közmunka,sem állás,és semmi nincs.Nem véletlenül jár több ezer ember a Munkaügyi Központokba regisztrálni,pecsételtetni,munkáért kuncsorogni.Talán többet és pontosabban kellene tájékozódnod e téren,mielött kérdéseket teszel fel egy olyan embernek aki most megy ezen végig.

2012. júl. 22. 21:28
 14/19 anonim ***** válasza:

"Akkor te valami csodakörnyéken laksz,ahol ismeretlen fogalom a tömeges munkanélküliség.Én Budapesten."


Én meg vidékről járok Bp-re dolgozni, mint mindenki Bp. 50 km-es környékéről, mert tényleg csak ott van mostanában munka!

2012. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

"Nézd,nem akarok erről vitát nyitni veled,de törődj bele,hogy Pesten sincs sem közmunka,sem állás,és semmi nincs.Nem véletlenül jár több ezer ember a Munkaügyi Központokba regisztrálni,pecsételtetni,munkáért kuncsorogni.Talán többet és pontosabban kellene tájékozódnod e téren,mielött kérdéseket teszel fel egy olyan embernek aki most megy ezen végig.


Most nagyon tévedtél, mert tapasztalatból tudom, hogy milyen munkanélküliként, és történetesen Pesten lakom. :)


A közmunka Pesten egy év alatt nem ,hogy lehetőség, hanem egyenesen kötelező!!!

A közmunka után nem a munkaügyi központnál hanem az önkormányzatnál kell érdeklődni.


De, hogy segíteni tudjak még mindig nem válaszoltál a korábbi kérdésre:


"Mi a végzettséged? Hány éves vagy? Mióta vagy munkanélküli?" És hányadik kerületben laksz?

2012. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

59%-os

Hiába hajtogatod a magadét,nincs igazad.Azért mert neked valami csoda folytán sikerült állást szerezned,ez nem általánosítható.Én komolyan mondom,hogy nem értek egyes embereket,mint például téged.Tombol az országban a munkanélküliség,szakmától,és végzettségtől sajnos teljesen függetlenül,és te váltig állítod,hogy van munkahely.Főleg Pesten.Ezen biztos sokan mosolyognak,de áruld már el,milyen munkakörben sikerült elhelyezkedned?És neked mi a végzettséged?Ja,és a lényeg hány éves vagy?Van gyereked?Mennyi szakmai tapasztalatod van?De az igazat írd, légyszíves.

A testvérem 19 hónapja nem tud egy normális munkahelyet találni főiskolával,és két nyelvtudással, amiről papírja van.Egy aljas szemét cégnek a rabszolgája,akik azt tesznek vele amit akarnak,és amikor ők akarják.Most éppen nem akarják a fizetését odaadni három hete.Felmondani?Megtehetné,csak van egy kis bibi, nincs helyette másik, hiába keres.Akkor te most miről beszélsz?Hol vannak azok a jó kis munkahelyek,írjál már egy címet ha van még.No persze ne fekete mosogatói állást,esetleg éjszakai takarítást, hanem képzettségnek elvárásoknak megfelelőt.

2012. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Még annyit:Ne lovagolj már ezen a közmunkán, értsd már meg,hogy Budapesten nagyon sok kerületben NINCS közmunka sem.Legfőképpen a belvárosi kerületekben. Képtelenség ennyi közmunkát biztosítani,mint amennyi munkanélküli van regisztrálva.Amúgy mit akarsz ezzel a közmunkával?Szerinted az állás,hogy a játszótereken kaparod a kutyaszart?
2012. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"képzettségnek elvárásoknak megfelelőt."

Ebből sajnos a mai világban lejeb kell adni. Lehet pár év múlva eltud helyezkedni a diplomájával, de most más idő van és minden munkát el kell vállalni.

2012. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nekem nincs diplomám.Kereskedelem,és a Vendéglátóipar területén végeztem,marketing és üzleti adminisztráció szakon.Dolgoztam szállodában,voltam üzletvezető,sőt még egy nívós étteremben is fizetőpincér is.Mégsem találok semmit a szakmámban.De a hab a tortán,hogy irodatakarítás/intézménytakarítás sincs.Egy megüresedett állásra, százan ugranak,így aki azt hiszi,hogy azért vagyok/voltam bérpótló juttatásban részesült állásnélküli,"mert az milyen jó"-téved.
2012. júl. 23. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!