Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennyire aljas lenne az ügyinté...

Ennyire aljas lenne az ügyintéző, vagy ez a kötelessége?

Figyelt kérdés
Bérpótló juttatásban részesültem egy évig (22.800 Ft)mint regisztrált álláskereső.Sajnos eredménytelenül.Közeledett az egy év és nekem a kötelező 30 napomból csak 14 napom volt amit igazolni tudtam az Önkormányzat felé.Ekkor az ügyintéző közölte,hogy ha nem tudom a fent maradt 16 napomat valamiképpen megoldani,akkor a bérpótló juttatásra nem leszek jogosult,így azt megvonják.Írtam egy kérvényt melyben kértem az illetékes Szociális Osztályt,hogy legyenek türelemmel,mert ilyen hamar nem tudok alkalmi munkát szerezni,nem olyan egyszerű az,és két gyereket nevelek egyedül,és nem az én hibám,hogy nincs még alkalmi munka sem...Ezt a kérvényt személyesen vittem be,az ügyintézőmhöz,aki elolvasta ott helyben és egy árva szóval NEM MONDTA,hogy miért nem próbálok HÁZTARTÁSI MUNKÁT VÉGEZNI,illetve ahová járok takarítani,miért nem kérem meg a hölgyet,hogy jelentsen le a NAV-nak,mert a törvény szerint ezt elfogadják a 30 nap kötelező foglalkoztatás keretében.A lényeg,hogy ő nem tájékoztatott erről,a pénzt meg megvonták.Lehet ennyire aljas valaki,ha lett volna rá megoldás?Tudta jól,hogy nagy szükségem van a pénzre,nem csak magam miatt, hanem a gyerekeim miatt is,és mégsem szólt.
2012. júl. 22. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
De ő tudta, hogy te valakinél takarítasz? Nem voltál eddig bejelentve? Ha "dolgozol" akkor miért járna az álláskeresési támogatás? Meg közmunkára miért nem a munkanélküli küldőt?
2012. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, hogy ilyet írok, lehet nem fog tetszeni.


Azért mégis volt egy éved arra, hogy összeszed a 30 napot.

Lehetett volna közmunkában, "rendes" munkában, önkéntes munkában, és a fent leírt módon.


Feltételezem a kötelező 30 napról időben tájékoztattak.


Itt sok mindent már nem igazán lehet csinálni. Egy év múlva -ha addig nem találsz munkát- újra jogosult leszel a 22.800 -ra.


Mondjuk az furcsa, hogy közmunkát sem ajánlottak fel. (Tudom nem a legjobb, de 16 napig azért ki lehetett volna bírni.)


Egyébként van ahol nem 30 napra rendelik be az embereket közmunkára, hanem több hónapra 47000- ért.

2012. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Ezek csak kifogások, én eljárok heti 1X 2 órára közmunkázni, az oktatás is beleszámít az órákra, simán megvan pár hónap alatt a 30 óra...
2012. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

"Bérpótló juttatásban részesültem egy évig (22.800 Ft)mint regisztrált álláskereső."


Akkor legalább két éve vagy munka nélkül, mert a 22.800 kiutalásához előtte legalább egy éves együttműkődés kell a munkaügyi központtal. Nem így van?

2012. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolónál nem stimmel valami. Mert nem 30 óra kell hanem 30 nap. Napi 8 ó.-ban. 4 ó-nál pedig 60 nap.
2012. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

2-eske

Te rettentően elvagy tévedve,ha azt hiszed,hogy a közmunkát boldog boldogtalannak osztják,csak,hogy a munkanélküli éppen ne dögöljön éhen.Ennyi közmunka nincs-tájékoztatnálak,és mindenkit aki azt hiszi,hogy az csak úgy megy.Én egy évig voltam regisztrált álláskereső,szó szerint az éhenhalás szélén álltam,és mégsem kaptam az igen tisztelt önkormányzattól.

Fentébb válaszolónak írnám,hogy a közmunka nem a munkaügyi központra tartozik,hanem az önkormányzatokra.Ha ők nem tudnak biztosítani,akkor nincs mit tenni.Várni kell a csodára,pontosabban egy állásra.

2012. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

2. újra


"Fentébb válaszolónak írnám,hogy a közmunka nem a munkaügyi központra tartozik,hanem az önkormányzatokra."


Persze, de most itt nem erről volt szó. Folyamatosan együtt kell mükődni egy évig a munkaügyi központtal a 22800 fizetése előtt egy évig, majd utána is.


A másik felvetésre pedig: azért 30 napot ledolgozni egy évbe az nem igazán nagy feladat, ahoz, hogy kapjon egy évben csaknem 300 000 Ft-ot utána.

2012. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

1/

-Igen tudta,mivel azt nem írhattam a kérvényem indoklásába,hogy kizárólag a családi pótlékom van a saját és a gyermekeim eltartására,melyből a csodával határos módon még egy garzonlakást is fent tudok tartani.De még mielött azt hinnéd,hogy százezreket keresek,tévedsz.Annyit keresek,hogy a gyerekeimet eltudom tartani,és egyenlőre nem kerültünk az utcára.Ha ez bűn,akkor bocsánat.:((((

2/Látom nem munkanélküli vagy,mert akkor jobban tisztában lennél a lehetőségekkel.A 30 napról természetesen tájékozattak,csak hiába,ha még alkalmi munkaerőre sincs szükség,mert az is járulékköteles.

3/Akkor te valami csodakörnyéken laksz,ahol ismeretlen fogalom a tömeges munkanélküliség.Én Budapesten.

4/Nem,tévedsz,nem két éve vagyok munkanélküli,mivel a bérpótló juttatás elötti időben dolgoztam.Valamit elszámoltál.

2012. júl. 22. 20:19
 9/19 anonim ***** válasza:

"1/

-Igen tudta,mivel azt nem írhattam a kérvényem indoklásába,hogy kizárólag a családi pótlékom van a saját és a gyermekeim eltartására,melyből a csodával határos módon még egy garzonlakást is fent tudok tartani.De még mielött azt hinnéd,hogy százezreket keresek,tévedsz.Annyit keresek,hogy a gyerekeimet eltudom tartani,és egyenlőre nem kerültünk az utcára.Ha ez bűn,akkor bocsánat.:(((( "


Én nem mondtam, hogy bűn hisz szinte egész Magyarország hónapról hónapra él.

2012. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es

"Folyamatosan együtt kell működni egy évig a munkaügyi központal a 22.800 Ft fizetése elött egy évig,majd utána is"


-Ez nem így van.Akinek volt munkaviszonya,azok a három hónapos munkanélküli segély lejárta után rögtön megkapják a 22.800 Ft-ot.Csak azok nem,akik előzőleg nem álltak munkaviszonyban.


NEM FIGYELSZ:A kérdező nem a "feladat"nagyságáról ír,hanem arról,hogy hiányzott 16 napja így megvonták a juttatást.Valóban nem könnyű még alkalmi munkát is szerezni,hidd el.

2012. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!