Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » FONTOS! Bűnügyi költség...

FONTOS! Bűnügyi költség eltörlése lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés
Múlt hónapban lezárult egy büntető jogi eljárás ahol a férjem volt a vádlot. Az ítélet 37000 pénzbüntetés,külön bekezdéssel,hogy bűnügyi költség nem merült fel. Nos ő mégis kapott 53ezer ft bűnügyi költséget csekken. A kérdésem az lenne, ha a jegyzőkönyvben kiemelt rész van arra ,hogy nincs b.költs. akkor érdemes ügyvédhez fordulni,hogy írjon legalább egy beadványt ,hogy töröljék el??!!

#törvény #jog #Bünügyi költség
2012. júl. 18. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is menjen be, és kérdezze meg, hogy mi az.

Addig ne méltatlankodjatok, amíg nem értitek, miért kaptátok a csekket.

Így én sem értem, mert kevés az információ, de attól, hogy a perben nem merült fel költség, a nyomozás alatt pl. felmerülhetett.

2012. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de senki sem méltatlankodik. Ha azt írják az ítéletre,hogy nem merült fel és a bíró is azt mondta (ott voltam),hogy a bűnügyit elengedi,akkor kérdem én érdemes-e foglalkozni vele,hogy ha lehet ne keljen kifizetni,vgy legalább részletekben. Senki sem lázadozik rögtön,csupán annyit szerettem volna tudni van-e ilyen,hogy állambácsi esetleg elrontott valamit.
2012. júl. 18. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet, de nem biztos.

Ezért mondom, hogy menjetek be a kezelőirodára, és kérdezzétek meg.

2012. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Onnan jövünk. "nincs felhatalmazásuk a válaszhoz".. Ezért értelmetlen nekem egy kicsit.
2012. júl. 18. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor írj levelet a bírónak, vagy annak, akitől a csekk érkezett. (Nem írtad, hogy azt ki küldte...)
2012. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,igen jó ötlet. A bírónak nem tudok mert "nyáriszünet van a bíróságon is". A csekk a Fővárosi Törvényszék. Gazd.Hivatalától jött,úgy hogy tegnap este feladtunk egy kérelmet,hátha elengedik.. :/
2012. júl. 19. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!